İsabetli isimler ile işler daha kolay yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

İsabetli isimler ile işler daha kolay8 Ağustos 2019, Perşembe

Büyükşehir Belediye başkanımız Ekrem Yüce, benim deyimimle Yüce Başkan emin, kararlı ve isabetli dev adımlar ile yoluna devam ediyor.

Tabii ki yeni bir makamda, yeni bir kuruluşta kadroyu oluşturmak öyle çocuk oyuncağı gibi işler değil. Tahammülsüzler Yüce başkanın işleri ağırdan aldığı yönünde lak lak ederken seçimden geçen 4 aylık sürede ortaya konulan ve yeniden tasarlanıp hayata geçirilen işlerden bir haberler,ne Yüce başkanın nede kadrosunun bu gibi olumsuzlar ile uğraşacak bir dakikaları bile yok.

Bir dakikaları bile yok deyince aklıma İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni seçilen başkanı geldi, bu zat seçimleri kazanınca “İstanbul için kaybedilecek bir dakikam yok, mazbatamı hemen verin” diye feryatlarını göğe yükselttiği günlerde mazbatasını alır almaz hemen tatile çıkıp bol bol pozlar vermişti. Halen tatilde mi, işe döndü mü ilgilenmedim bile zaten sesi soluğu çıkmıyor. İşte Yüce başkanımıza nasıl tenkit yaparız diye düşünen o kanat, o başkan için çıt çıkaramıyor.

Neyse onlar bizi ilgilendirmez. Biz bakalım kendi işimize.

Ekrem Yüce başkanımızın kadrosunu kurarken ince eleyip sık dokuduğunu hepimiz biliyoruz, üst düzey yöneticilerimizin isimlerini alt alta yazınca hakikatten özlediğimiz bir yönetim ortaya çıkıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi kibirli ve umursamazlık kadrolarından bilinçli ve iş yapar kadrosuna geldi ve bunu da her an hissettiriyor.

Gazete deki çalışmamın büyük bir kısmı spor konusu olduğu için Büyükşehirdeki spor yapılanmasına da değinmeden geçmek olmaz diye düşünüyorum. Büyükşehir Gençlik hizmetleri ve spor daire başkanlığına getirilen İlhan Şerif Aykaç, spor şube müdürü Davut Cengiz, Gençlik hizmetleri şube müdürü Uygar Lahna, kulüp işlerinden sorumlu Numan Savur, spor şubesinde görevli Özgür Murat Çetinkaya kardeşlerim sporun içinden gelen ve bu görevleri üstün başarı ile yapacak çok isabetli isimler olarak karşımızda duruyorlar.

Büyükşehirde bu kadar görevli varken neden bu birkaç ismi yazdın diye sorarsanız bu kardeşlerimizle yıllar yılı sporun içinde birlikte çok mesaimiz oldu, kendilerini çok yakından tanırım ve en önemlisi yaptıkları çalışmaları yakından bilirim. Hatta bir çok çalışmalarında bizzat bulunmuşumdur. Onlar benim için birer kahramandır. Nasıl ki basın müdürümüz İrfan Kardeş’i tam isabet olarak görüyorsak en üst düzeyden başlayarak görev yapan tüm yöneticilerimizi candan kutluyorum.

Ziya Cevherli hocamız vazgeçilmezimizdir, özel kalemde çalışanlarımız, diğer daire başkanlarımız ile şube müdürlerimiz Sakarya halkına hizmet için varlarını toklarını oraya koyan isimlerdir.

Daha fazla uzatmaya gerek yok, Yüce başkanımızı böylesine isabetli ve doğru isimleri iş başına getirdiği için candan kutlar, değerli kardeşlerime çalışmalarında başarılar dilerim. 08.08.2019