Ben yaptım oldu mantığını bırakalım18 Ekim 2019, Cuma

Kırkpınar’a yapılacak olan teleferik konusunda yapılan itirazlar şimdilik geçersiz kaldı. Önceki gün AK Parti İl Başkanına bu konuda soru soruldu ve tahmin ettiğim cevap geldi. Tever, yer konusunda yapılan itirazların geçersiz olduğunu söyledi.

Ertesi gün de Hasanpaşa mahalle muhtarı istifa ettiğini açıkladı. Bölge halkı yer konusunda itirazları sürdürürken, işin uzmanları olan mühendisler odası (mimarlar, makine mühendisleri) yer konusunda sıkıntı olduğunu, bu konuda bir bilgi yada görüş istenirse kendilerinin hemen çalışma yapacakları belirtildi.

Belediyelerin, bir projeyi yaparken ‘ben yaptım oldu’ mantığını anlamak mümkün değil. Neden odalardan, teknik gruplardan görüş almak hoşunuza gitmiyor? Biliyorum bu tür şeyler nefsinize hoş gelmeyebilir fakat bir hizmet yapılırken, toplumun genelinin görüşlerine başvurulması hem kaynakların korunması hem de toplumun memnuniyeti açısından önemli görüyorum.

Kişileri yada grupları beğenmeyebilirsiniz ama halkın menfaatleri konusunda kendinizi buna alıştırmanız evladır.

Başkan Tever, acaba neye dayanarak teleferiğin yeri konusunda sıkıntı olmadığını açıkladı? Bunu açıklayabilirse kamuoyunun da merakının gideceğini düşünüyorum. Sakarya’daki belediyelerin istişare kültürüne daha fazla önem vermesi gerektiğini düşünüyorum.