Yöneticiler bu fotoğrafa iyi bakın! 30 Ekim 2019, Çarşamba

Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın dikkatinden kaçmayan bu fotoğrafa iyi bakın. Bakalım dikkatinizi yeterince çekti mi? Bazılarına çok normal gelebilir. Askerler her yıl olduğu gibi yürüyor. Evet, askerler yürüyor fakat ip gibi dümdüz ilerlemesi gerekirken, S çizerek ilerliyorlar.

Neden?

Cevabı basit…Şehrimizdeki bazı yöneticiler, daha fazla yürümemek için makam araçlarını tören alanına çektiler de ondan. 15 yıldır yapıyorum, böyle bir manzarayı ilk kez gördüm dersem yalan söylemiş olmam. 81 ilde yapılan kutlamalar içinde acaba bizim Sakarya’daki gibi bir görüntü oldu mu çok merak ettim doğrusu…

Türk askerinin araçların arasından geçip de ilerlemesi beni fazlasıyla üzdü.

O araçların (her kim olursa olsun) tören alanında ne işi var? Allah’tan Emniyet Müdürü durumu fark etmiş olmalı ki makam aracını oradan hemen kaldırttı. Ya diğerleri?

Gazeteci eleştirir, gazeteci görür, gazeteci dile getirir. Bunu yaparken de eğer haklıysa lütfen ses çıkarmadan bir daha ki törenlerde bu hatayı yapmamaya özen gösterin. Bizlerin hatası varsa gelin söyleyin bunu seve seve kaldırır başımızın üstüne koyarız ama siz yöneticiler de yapılan hataları içinize bir zahmet sindirin…Umarız böyle bir fotoyu bir daha haber yapmayız…  

 

Sendika başkanının ‘Atatürk’ çelişkisi

Çok dikkat ettim, ilimizdeki bir sendika başkanı milli bayramlardaki mesajlarında Atatürk kelimesini kullanmaktan çekiniyor. 

-Senin Cumhurbaşkanın Atatürk diyor

-Senin Bakanların Atatürk diyor

-Senin milletvekillerin Atatürk diyor

-Hatta senin il başkanın ve belediye başkanları diyor

Fakat sen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında Atatürk kelimesini yazmaktan imtina ediyorsun. Ya sen AK Partili değilsin yada  bu yukarda saydığım isimleri pek dikkate almıyorsun. Ya AK Partililer arasında söz birliği yok yada sen önceki partinle gönül bağını pek kopartamamışsın. Umarım içindeki bu çelişkiye bir an önce son verirsin…

 

* * * * * * * * *  

Uncuoğlu’nu gören var mı?

AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu’nu gören var mı? Şahsen aylardır ne gördüm ne de kendisinden bir haber aldım. Ne bir basın açıklaması, ne bir ziyaret ne de bir olay hakkında açıklama.

Dün en son 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde görüldü. Ondan sonra yine kendilerini görmek mümkün olmadı. Telefonlara pek çıkmayı sevmeyen Uncuoğlu’nu, Sakarya’nın sorunları karşısında daha aktif ve üretken olmaya davet ediyoruz.  İnşaat Mühendisi olan ve bu konularda çok deneyimli olan milletvekilimizi en azından şehrin kentsel yapısı ve gelecekte Sakarya için yapılması gerekenler konusunda deneyimlerini paylaşmasını isteriz.

İstatistiklere bakıldığında Kenan Sofuoğlu, Recep Uncuoğlu’ndan daha fazla açıklamalarda bulunduğunu görüyoruz. Bir ses ver be Recep abi !