Ceza kapıda29 Kasım 2016, Salı

Kaldırıma aracını park edip, akşam eve giderken kontağı çevirenler, çamur deryasından çıkıp asfaltın anasını ağlatanlar, inşaat yaparken kaldırımı işgal edenler için kötü haber dün Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Kural tanımazları uyaran Zabıta Dairesi Başkanı Semih Bayraktar kibarca "Sahada daha aktif olacağız" dedi.

KİBARCA UYARDI

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Semih Bayraktar, kent yaşamına çomak sokanları uyardı. Bayraktar, "Kaldırımda bulunan araçlar, inşaat alanlarındaki çamurun yollara taşınması, izinsiz yol işgal etme, durak levhalarının altına araç bırakmak gibi olumsuzluklara şehir yaşamında izin veremeyiz. Bizim şehircilik anlayışımızda böyle bir şey söz konusu olamaz" dedi.

DENETİM ARTIYOR

Başkan Semih Bayraktar, "Şehirde oluşan trafik sıkışıklığının en önemli sebebi usulsüz parklanmalardır. Bu konuda vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi ve ekledi, "Usulsüz parklanmalara karşı denetimlerimiz artarak devam edecek. Her zaman ifade ediyoruz. Şehrin yaşam kalitesini birlikte yükselteceğiz. Bu konuda herkese sorumluluk düşüyor" diye konuştu.

Bu haber toplam 126913 defa okundu.