Kapaklar daire başkanlığı istiyoruz yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Kapaklar daire başkanlığı istiyoruz18 Mayıs 2020, Pazartesi

Büyükşehir Belediye başkanımız Ekrem Yüce dostumuz, bu kadar çalışmasından bu kadar hızlı ve yetişilemeyen temposundan inşallah bir saniye fırsat bulur da son zamanlarda en büyük dert olarak gördüğüm kara yollarındaki kapaklara bir çare bulur diye dua ediyorum.

Yüce başkanımızın iş başına geldikten sonraki  temposuna Pandemi günlerinde birkaç misli, daha eklediğini benim gibi herkes biliyor, görüyor ve her kesimce takdir ediliyor. Bu kadar yani 7/24 çalışan başkanımızı rahatsız etme nedenim ise yukarıda dediğim gibi kara yollarındaki kapaklar.

Bu kapaklar veya yollara bakan daire başkanlığı, şube müdürlüğü ve bağlı ekipler var, neden onları hedef alıp yazmıyorsun da doğrudan Yüce başkana yazıyorsun derseniz, işte tam da hedefe vurmuş olursunuz. Çünki onlar benim veya sizlerin gördüğü o yollardaki kapak rezaletlerini görmüyorlar.

2019 seçimlerinden önce bir çok ana arter veya ara yollar yenilendi, o yenilenen arterlere iyice bakınız Saski, Telekom, Sedaş gibi kuruluşların yer altı çalışması için koydukları kapaklardan memnun olacakmısınız? Bu kapaklar trafikte artık iyice tehlike olmaya başladılar.

Fazla miktarda örnek göstermeye lüzumu yok bu gün en büyük ve önemli yolumuz Adnan Menderes caddesini aracınız ile Sedaş önüne kadar katedin eğer bir tane doğru dürüst kapak görürseniz bana da haber veriniz. Araçlar ya batık, yada yerinden oynamış onlarca kapak arasından nasıl cambazlık yapıyor gözleriniz ile görünüz.

Bu yazılarımızı yazarken hemen klavye başına geçip kendi egomuzu tuşlamıyoruz, hem bizler hem de çok sayıda araç sahibi vatandaşlarımızın atlattığı tehlikelerden bahsediyoruz, bunları neden yazmıyorsunuz diye bizlere büyük sitemler var.

Buradan çok sevdiğim, her çalışmasını desteklediğim,  Türk bürokrasinin gülen yüzü Ekrem Yüce başkanımıza sesleniyorum.  Başkanım; yazdığım konu çok vahim ve Sakarya adına yakışmıyor, çok büyük tenkitler var hepsi de çok haklı. Büyükşehir Belediyemizin bu konudaki ilgilileri neden herkesin gördüğünü görmüyor diyerek duyuru yapmak istiyorum. Yollar yapılıyor halk deyimi ile kaymak gibi oluyor, daha sonra kapakların yapımına geçiliyor, yüklenici firmalar hiçbir mesleki ehliyete sahip olmayan kişilere bu kapakların etrafını betonlatıyor ve sizin görevlilerinizde bunları teslim alıyor. Yapıldıktan sonra çok kısa bir zamanda bozulan veya yerinden oynayan bu kapakların adam gibi yapılmasının bir çaresi yok mudur acaba? Bunları yapanlara yaptırım yokmudur?

Bana fazla kızmayın ama benim teklifim çok ciddi. Siz en iyisi Kapaklar Daire başkanlığı kurun başına da en güvendiğiniz birini atayın bu işi bu işi onlar halletsin derim. 18.05.2020