Nasıl Bir Bayram böyle! Büyükşehire Alkışlar. yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Nasıl Bir Bayram böyle! Büyükşehire Alkışlar.27 Mayıs 2020, Çarşamba

Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce Pandemi süresince bu güne kadar 7-24 yorgunluk, dinlenme, şöyle biraz kenarda oturayım demeden çalışarak hizmet kervanının başında 1 Milyon inanımıza yetişmeye çalışıyor, yetişiyor da. Yüce başkan 1 Milyon Sakarya’ lıya ulaşmak için o kadar güzel bir kadro kurdu ki aksayan en ufak tarafı yok. Hepsine helal olsun.

Ramazan Bayramımızı çok buruk kutladık. Sizlerde biliyorsunuz bu Bayramda çocuklar ana babalara, akrabalar, komşular birbirlerine gidemedi. Büyükler boynu bükük kaldı. Torunlar öpecek el bulamadı, velhasıl herkes buruk ve herkes üzgün olarak Bayramını geçirdi.

Bir damat, bir gelin ve 5 torun, 10 kişilik bir aile büyüğü olarak bende aynı durumda kalanların arasındayım, artık bu Korona Virüs ve onu yayıp Dünyayı bu hale getirenlere neler söylediğimiz hepimizin ortak noktası. İnşallah tez zamanda biter de o eski günlerimize döneriz, tabi ki dönebilirsek.

Bu olumsuzlukların arasında Ekrem Yüce başkanımızın çok güzel Bayram jesti ile karşılaştık. Büyükşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor dairesi başkanı İlhan Şerif Aykaç, Gençlik Hizmetleri şube müdürü Uygar Lahna, daire başkanlığı spor uzmanı ve Basketbol İl temsilcisi Mehmet Memiş Güzeldal, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi başkanı İrfan Kardeş, Büyükşehir Spor Kulübü başkanı Cevat Ekşi kapımızı çalan yöneticilerimiz oldular.

İlhan Şerifi Aykaç, Uygar Lahna ve Mehmet Memiş Güzeldal dostlarım Ekrem Yüce Başkanımızın mesajını iletip karınca kararınca hazırlanan hediyelerini teslim ettiler. Teşekkür ettik ve duygularımızı dile getirdik ekibi uğurladık. Aradan kısa zaman geçti bu kez İrfan Kardeş ve Cevat Ekşi başkanlarımız kapımızda belirdi, Yüce başkan adına Bayram mesajlarını vererek onlarda çok güzel bir hediye paketi sundular. Sağ olsunlar var olsunlar.

Değerli dostlarım bu iki ziyaret o kadar anlamlı ve anlatılması zor ki insanın Dünya düşüncesi bir anda tam tersine değişiyor. Dediğim gibi baba evlat, komşu, arkadaş birbirlerine gidemezken Korona Virüs denen bu belayı dakikalar içinde de olsa unutturan ve Bayramı hatırlatan bu güzel insanlarımıza başta Yüce Başkanımız olmak üzere çok teşekkür ederim.

Hani hep deriz ya Vefa sadece İstanbul’da bir semt değil, Vefa Sakarya’da bu güzel insanlarımızın tamda kalbinde. Bu ziyaretin sadece biri bana yapıldı ancak 3 günlük Bayram günlerinde yüzlerce kişinin ayağına gidildi ve yarım elma gönül alma diyerek bayramları kutlandı, hediyeleri verildi ve sosyal mesafe korunarak maskeler takılı bir şekilde kısa da olsa sohpetler yapıldı. Tam burada bilinen bir ata sözümüzü az değiştiriyorum ve “ Korona Virüs bahane, ziyaret ile sohpet şahane” diyorum.

Bayramı ve üzerinde bulunan 4 günlük kısıtlamalı günleri zorlukla bitirdik, şimdi yine sokaklardayız, aman ha dikkatli olalım. Bu hafta sonuna kadar gevşetilecek yaşam biçimimiz açıklanacak, kurallara tam olarak uyalım ve şu Korona belasını tek yumruk olarak nakavt edelim, yakamızda silkeleyelim.

Ben buradan Büyükşehir Başkanımız Yüce başkan Ekrem Yüce, İlhan Şerif Aykaç, İrfan Kardeş, Cevat Ekşi, Uygar Lahna ve Mehmet memiş Güzeldal’a çok teşekkür ederim diyorum ve ekliyorum “ Bizi Unutmayanları bizde unutmayız.” 27.05.2020