Oldu mu şimdi Vali bey23 Haziran 2020, Salı

Uzun yıllar sonrası genç ve dinamik bir Valimiz oldu, görüntülerini çok beğendik, cv si ise harika. Sakarya’ya gelmeden birde büyük yatırımcı haberi verdi ki keyfimizden “ Hele şükür her hali ile dolu dolu Valimiz oldu” dedik. Kendilerine hoş geldiniz diyorum ve hayırlı mesailer dileyerek bir an önce tanışmak için gün sayıyorum.

İlde görev yapan diğer Valilerimize selametler diliyor ve onların hiçbir işe yaramayan olduklarını ima etmiyoruz, ancak bu vizyon işi, artık makama bağlı ağır aksak ve görüntüsü gerilerde kalmış yöneticiler yerine böylesine aktif ve heyecan dolu yöneticilere ihtiyacımız var. Seçildiği andan itibaren 7/24 sahada olan, halkın arasında olan Büyükşehir Belediye başkanımız Ekrem Yüce’den sonra nihayet böyle tarif edebileceğimiz ikinci üst düzey yöneticimiz oldu.

Dün ki SAKARYA HALK ve YENİGÜN  gazetelerimizde Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın ilk görev gününde Taraklı İlçesini gezdiği haberini okumuşunuzdur.

Haberler; Taraklı ilçesinde Kaymakam Abdullah Arslantürk, Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Süleyman Acar tarafından karşılanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, eşi Hanımefendi Berihan Kaldırım ile birlikte ilk olarak bin 250 metre rakımlı Karagöl Yaylasını gezdi.  “Vatandaşlarla Hasbihal Etti” şeklinde devam ediyor. Vali beyimiz aynı gün bir trafik kazasına denk gelince bire bir müdahil olmuş buda haberlere yansımış.

Şimdi buraya kadar her şey bizi memnun eder halde görünüyor, ancak bu haberde bizi kahreden taraf daha fazla. Değerli okuyucularım bu satırların yazarının Korona Virüs konusunda Maske+ sosyal mesafe+ temizlik konularında ki yazılarını hatırlarlar, eğer okuyamayan varsa arşive bakabilirler.

İşte Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ ın bizi dehşete düşüren tarafı da Taraklı gezisinin fotoğrafları oldu. Gezide maske kullanmayan Valimiz ve sayın eşleri “Bana bir şey olmaz” düşüncesi ile Korona Virüse meydan okur haldeler. Zaten ağırlandıkları yerlerde sosyal mesafe denen konuda hiç yok. Tabii Vali böyle davranınca yanındaki zevat, Belediye başkanı İbrahim Çorbacı dahil olarak maskeleri takmamış ve adeta iç içe duruma gelmişler. Bunları ben uydurmuyorum fotoğraflar gösteriyor. Hele 10 kişilik bir toplu fotoğraf var ki evlere şenlik, sadece 3 kişide maske var, iki kişi çene altı yapmış Vali bey dahil diğer 5 kişide yok. Vali beyin yolda konuştuğu bir amcamız ne güzel maskesini takmış Vali’ de yok. Günün en dehşet kısmıda Valimizin ufak yaşta bir çocuğa sevgi dolu olsa da sosyal mesafeyi hiçe sayarak sarılması.

Neyse; Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a tekrardan hoş geldiniz diyor, hayırlı mesailer diliyorum diyerek konuya son vermek istiyorum. Konuyu kapatmak değil bundan böyle daha sıkı takipçisi olacağımı belirtmek istiyorum. Haaa şimdi aklıma geldi, Vali bey ve yanındaki maskesiz resmi zevat eğer bu durumu bir gün sonra yapsalardı maskesiz oldukları için 900 tl ceza ödeyeceklerdi, bence kendileri biz bunu neden yaptık 1 gün erken olsa da şu cezayı ilk kendimize  uygulayalım deseler ve hepsi 900 tl maskesizlik cezası makbuzlarını ortaya koysalar çok iyi olacak diye düşünüyorum. 23.06.2020