Hedef tüm Sakarya’nın altyapısı olabilmek18 Haziran 2017, Pazar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakaryaspor altyapısına kazandırılan Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri farklı yaş kategorilerinden genç sporculara hizmet sunmaya devam ediyor. Sakaryaspor Altyapı Koordinatörü Tamer İlaçan tesislerle birlikte altyapı faaliyetlerinin nitelik ve nicelik kazandığını ifade etti.

200'ün üzerinde sporcu

İlaçan, "Akademi Ligi'nde 7 şampiyonluk elde ettik. U16 ve U19 kategorilerinde mücadele eden takımlarımız Türkiye Şampiyonası'nda ikinci oldular. Tesislerimiz gençlerin spor yapmasına son derece uygun. Genç sporcularımız burada her türlü aktiviteyi yapabiliyorlar. U10, U11, U12, U13, U14, U15, U16, U17 ve U19 kategorilerinde 200'ün üzerinde sporcumuz altyapımız çatısı altında yer alıyor. Her kategoride başarıyı hedefleyen bir altyapımız var. Bu tesisleri bize kazandıran, bize her zaman destek olan ve tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan Sayın Zeki Toçoğlu Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yaz ve kış futbol okulları

İlaçan, "Hedefimiz Sakaryaspor A Takımına oyuncu kazandırmak. Milli Takımımıza ve Türk futboluna iyi ahlaklı futbolcular yetiştirmek. Sadece Sakaryaspor altyapısı olabilmek değil tüm Sakarya'nın altyapısı olabilmek için uğraşıyoruz” diye konuştu.

 Ömer GÜMÜŞEL

Bu haber toplam 345 defa okundu.