Hem Türkiye’nin hem dünyanın önü açılacak18 Haziran 2017, Pazar

GENİŞ KATILIM

AK Parti iftar programına İl Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Sakarya Büyük Şehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal, Kadın Kolları İlçe Başkanı Emine Tosun, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Muhammet Erci ve partililer katıldı. İlçe Başkanı Sofu partililere yaptığı konuşmada, “Biz beş yıldır göreve geldiğimiz günden bu yana devraldığımız bayrağı arkadaşlarımızla birlikte, sizlerle birlikte daha ileriye götürmemizin mücadelesini verdik, vermeye devam ediyoruz. Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın koymuş olduğu ilkeler ve prensipler doğrultusunda tüm arkadaşlarımızla birlikte Hendek’te AK Partimiz bir oy daha fazla alması için uğraştık, uğraşmaya da devam edeceğiz” dedi.

HİZMETLERİ ANLATTI

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, belediye çalışmaları hakkında bilgi vererek “Asfalt programlarımızı yaptık. Büyükşehir ile Dikmen’de sıcak asfalta bayramdan sonra başlıyoruz. Uzak mahallelerden başlayarak merkeze doğru geleceğiz. Biz Büyükşehir Belediyesi ile otoparkla alakalı olarak kontratı yaptık. Protokol yapıp iller bankasına gönderip parası Büyükşehire geçecek ve Büyükşehir de inşallah merkezimizde 2 katlı oto parkı Hendek halkının hizmetine sunulacak” dedi.

7 TIR MALZEME GÖNDERDİK

Son olarak söz alan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Burada kurulan bu gönül sofrasında yarın akşam biz Sakarya  teşkilatı olarak Bingöl’de, yine oradaki hemşerilerimizle birlikte bir arada olacağız. Genel merkezimizin gönül köprüsü projesi kapsamında geçen sene Siirt ili Sakarya’nın kardeşi idi, 3 sefer orayı ziyaret ettik. Onlar da bizi ziyaret ettiler. Onlara biz yardımlarda bulunduk. Terörden mağdur olan ailelere 6-7 TIR buradan malzeme gönderdik. Orada kendilerine dağıttık. Bu sene kardeş şehrimiz Bingöl, yarın inşallah Allah nasip ederse Sakarya teşkilatındaki arkadaşlarımla beraber Bingöl’de böyle bir gönül sofrasında da oradaki dostlarımızla bir araya geleceğiz. Yine orada da fakir ailelere hizmet için beraberce orada olacağız” dedi.

HER ŞEY DEĞİŞTİ

Başkan Kılıç şöyle devam etti: “Türkiye’de 15 Temmuz’dan sonra çok ciddi bir değişiklik oldu. Her zaman devlet milletini korurken 15 Temmuz’da millet devletini korudu ve ondan sonra Türkiye’de siyaset değişti, her şey değişti. Bunun yansıması olarak 16 Nisan’da yapılan referandum 15 Temmuz sonuçlarının bir parçasıdır. Yani o gün bu milletin inancına yapılan, vatana millete yapılan hain saldırıyı millet kendi iradesi ile bertaraf etti ve bundan sonra dedi ki, ‘Biz bu memlekette artık millet ne istiyorsa o olacak.’ 16 Nisan’da bunu perçinledi, Türkiye de Cumhurbaşkanlığı Hükümet modeli sistemi kabul edilince hakikaten Türkiye’nin de önü açılmış oldu ama eksik olan bir şey varsa bu çıkan maddeler, kanunlar 2019 yılında yürürlüğe girecek. Yani bizim önümüzde şu var ki 2019 yılında ciddi manada bir yerel seçim var, bir genel seçim var. Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bizim son virajımız 2019 seçimleridir. Şu ana kadar olan bütün kazanımlar 2019’da yürürlüğe girecek hem Türkiye’nin hem dünyanın önü açılacak.” 

Bu haber toplam 171 defa okundu.