“O arazi için de adalet arıyoruz”19 Haziran 2017, Pazartesi

BEŞİNCİ GÜN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partinin önde gelen isimlerinin başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'  5.güne gelindi. Grup, Ankara Güvenpark'ta başlattıkları yürüyüşte 85 kilometre kat ederek Kızılcahamam Orman Deposu mevkiine kadar geldi. CHP Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı olan Engin Özkoç da 5 gündür Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyor.

SOSYAL MEDYA 

Milletvekili Özkoç, bugün yürüyüşte çekilen bir videoyu sosyal medya hesabında paylaştı. Özkoç, hem yürüyüp hem açıklama yaptığı görüntüyü Facebook'ta 'Adalet yürüyüşünde 5. günümüz. 5 günden beri Türkiye daha adaletli bir ülke olsun. Türkiye daha demokratik bir ülke olsun. Türkiye’de insanlarımız ölmesin diye, daha özgür bir ülke olması için mücadeleye devam ediyoruz. Genel başkanımız ile birlikte hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan katılımcılar ile birlikte adalet için yürüyoruz. Bu adalet yürüyüşüne tüm vatandaşlarımızın katılmasını bekliyorum. Hepinizi selamlıyorum. Adaleti kazanacağız' notuyla paylaştı.

YARGI KARARI

Özkoç mesajında “Bakın Sakarya’da Atatürk Stadı, gözümüzün önünde yok ediliyor. Statla ilgili yargı kararı var. Burası yeşil alan kalmalı, kamu yararına kullanılmalı diyor. Kimse dinlemiyor. Daha yeni stadın teslimi yapılmadan, apar topar satışa çıkarılıyor. Sadece 4 günde, onbinden fazla Sakaryalı imza verdi; bu işi istemiyoruz,  vazgeçin.

YOK ETMEYİN

Sakaryasporumuzun top koşturduğu yerde çocuklarımız spor yapabilsin, vatandaşlarımız bir araya gelsin, pikniklerimiz, konserlerimiz, bayramlarımız olsun istiyoruz. Kent içinde alışveriş merkezi yaparak Çark Caddemizi, Uzun Çarşımızı bozmayın, esnafımızı yok etmeyin diyoruz. Sesimizi duyuramıyoruz.

VAKİT VARKEN

Hala vakit varken, çözüm mümkünken sesimizi duyun. Hiç kimsenin, TOKİ’nin de, stadı alan şirketin de mağdur olmayacağı bir çözüm bulabiliriz. Bu işten bir an önce vazgeçin. Her türlü demokratik tepkiyi gösterdik, derdimizi anlayın. Bizi zorlu yollara itmeyin. Ankara’dan İstanbul’a yaptığımız adalet yürüyüşünde, ben Engin Özkoç olarak, Sakarya için de, stadımız için de adalet arıyorum, talep ediyorum. Çalışmalarımızı, buradan da sürdürüyoruz, bilinmesini isterim. Stattan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber toplam 192 defa okundu.