Vali ve başkanlarımız çizmeyi giydi yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Vali ve başkanlarımız çizmeyi giydi10 Temmuz 2020, Cuma

Önceki gün kısa süreli ancak çok şiddetli olarak yağan yağmur bu kez Kaynarca ilçesinde  Müezzinler, Güven, Kulaklı, Hayaller, Uzunalan, Yeşilova,  Büyükyanık Mahallerinde su baskınlarına yol açtı. Bu alanlarda yaşamını sürdüren hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum.

Sel baskını ve yangın en büyük felaketlerin başında gelen olaylar, zararları da çok büyük oluyor, Allah korusun Deprem gibi afetleri aklıma bile getirmek istemiyorum. Sel felaketi nedeni ile değinmek istediğim başka bir konu var. Vatandaş henüz neye uğradığını bile araştıramadan, neyin gittiğini, neyin kaldığını bile göremeden artık karşısında genç dinamik ve adeta hızır misali yetişen yöneticilerimizi görüyor.

Artık yağmur başlarken belki de makam odasında çizmelerini hazırlattıran, olası bir olumsuzluk için acilen sahaya gidilecek araç ve gereçleri hazır tutan yöneticilerimiz var. Bizler ve haberlerde görevli arkadaşlarımız sahadan haber yaparken bu değerli yöneticilerimizi görüyor ve bizzat şahit oluyoruz.

Sakarya Büyükşehir Belediye başkanımız, (benim tabirimle Yüce başkanımız) Ekrem Yüce sel haberini daha yeni başlamış şekli ile haber alır almaz 20 dakika gibi kısa bir sürede bölgede oldu. Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, çok yakın dostumuz Kaynarca Belediye başkanı Murat Kefli sırt sırta yan yana vatandaşın yanına koştular, sağolsunlar varolsunlar vatandaşın yarasına ilaç olmak için çırpındılar.

Ben burada Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a ayrı bir satır açmak istiyorum, açtım da. Vali Çetin Oktay Kaldırım sel felaketi yaşanan alanlarda gezerken ayağına çizmeleri çekti ve hasar gören yerler ile vatandaşların yanına kadar suların içinden, çamurların içinden yürüyerek devlet burada, yönetim burada demeyi bildi.

Ne var bunda, bu Vali’nin görevi diyebilirsiniz. Bende bu konuda sizlerle ayni fikirde olmadığımı söylerim. Evet Vali’nin görevi ancak Vali Kaldırım sel bölgesinin uzağında şöyle birazda yüksekçe bir yerden aşağılara bakar “Evet felaket çok büyük, yaraları sararız” gibi beylik laflar eder ve ayakkabıları bile çamur olmadan oradan ayrılabilirdi, bunları hayal den yazmıyorum aynısını gözlerimizle çok gördük.

Belediye başkanlarımızdan bazıları ile böyle olaylara gittiğimiz zaman uzatılan çizmeyi geri çevirip “ Ben uzaktan gördüm” diyenleri de gördük. Hatta vatandaşın üzüntülü, sinirli halleri ilgilenmeyenleri de gördük.

Yeniden Amerikayı keşfetmeye lüzumu yok. Biz şu ana bakalım ve böylesine yöneticilerimizi geç te olsa bulmanın heyecanını yaşayalım. Yüce başkanımız ile başlayan hareketli ve atak Belediye başkanlığının tüm başkanlarımız üzerinde nasıl bir tesir bıraktığını yapılan çalışmalar ve projeler ile görüyoruz. Kaynarca Belediyesinde Murat Kefli dostumuz ile başlayan “Dost ve barışık Belediyecilik” nasıl yapılıyor görüyoruz. Kaynarca Kaymakaımız Mehmet Ali Karatekeli’ yede helal olsun diyorum.

Valimiz Çetin Oktay Kaldırım bize çok güzel mesajlar veriyor, Sakarya için çok büyük bir şans olduğunu gösteriyor, bizde kendisine çok güveniyoruz ve artık aman ayakkabılarım kirlenmesin devrinden “ Getirin Çizmelerimi” diyen yöneticilerimizin  olmasına hayır dualar ediyoruz. 10.07.2020