Antalya’da neler oldu (Ve maçtayız) yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Antalya’da neler oldu (Ve maçtayız)25 Temmuz 2020, Cumartesi

(Dünden devam) Antalya Mardan stadı bizim için hiçte yabancı değil. Yılları ve kişileri şaşıran bazı sevdalılar yanıma gelip “ Abi bu stad da şampiyonluğumuz var, bize uğurlu geliyor yine aynı yerdeyiz lige çıkacağız” derlerken bende o zamandı biz bu maça bakalım dedim. Kimse hayal içinde olmasın. Hatta Demirsporu çok küçümseyenler “Onları perişan ederiz” şeklinde konuştular. Bende inşallah dedim.

Gelelim maça. Evet Demirspor karşısında iyi oynamadık, çok büyük hatalardan dolayı 2 gol yedik.  Önce o hatalara bakmak lazım diye düşünenler olabilir ancak benim düşüncem aynı değil.

Sakaryaspor maçlarını birlikte takip ettiğimiz arkadaşlara her zaman söyledim ve şu ana kadar düşüncem değişmedi. Sakaryaspor öyle abartıldığı kadar iyi kadro değil, vasat bir oyuncular topluluğundan kurulu, gücü bu kadar daha fazla ileriye gitmez. Ligte oynadığımız takımlardan aldığımız galibiyetlere bakarsak bunu kolaylıkla anlarız.

Futbolcu arkadaşlarımız kusura bakmasınlar ama bu iş kapasite işi, Sakaryasporun kadrosunun kapasitesi de işte bu kadar.

Ben burada Sakaryasporu kötülemiyorum, eleme maçını neden kazanamadı diye öyle acımasızca eleştirmiyorum, eleştirenleri de açıkça kınıyorum. Biraz insaflı olun bilip incelemeden konuşmayın diyorum. Eğer benim bu yazdıklarımdan kendinize bir paye çıkaramıyorsanız Sakaryasporun lig teki ilk 10 maçını yazayım da kafanızı kumdan çıkarın.

İlk maçta herkesin 40 metrelik bir mahallenin takımı diye küçümsediği Ergene Velimeşespor o çok büyütülen takımımızı ilk haftada içeride 3-2 yendi. İkinci hafta deplasmanda Elazığspor 1-0 yendi. Üçüncü, Dördüncü, Beşinci ve Altıncı haftalarda 2 iç 2 deplasman maçı berabere, Yedinci hafta iç sahada galibiyet,  sekizinci hafta deplasmanda mağlubiyet, Dokuzuncu hafta iç sahada beraberlik ve ilk deplasman galibiyeti Onunca hafta Niğdespora karşı 15-16 yaşındaki takımı yenmişiz, oda 1-0 galipken 1-1 olmuş ve Yasir 81 dakikada galibiyeti kurtarmış. Bu 10 haftada 2 antrenörle oynamışık. İşte kapasite diye söylediğim konu burada. İlk 10 hafta 2 antrenör 2 galibiyet 5 Beraberlik, 3 mağlubiyet alınan 11 puan. Doğrudan şampiyonluğa oynayan Sakaryasporun durumu böyle, bunları ben uydurmuyorum hepimiz biliyoruz. Bu maçların hepsinde ben varım.

Birazda Antalyadaki maçtan bahset derseniz, neyini bahsedeyim diye cevaplarım. Sakaryaspor şampiyon gibi görülüyordu, Ankara Demirspor lige çıkmayız teranesi ile başlayıp tükürdüğünü yalayarak sahaya çıkan bir takım. İki takımda gücü kadar oynadı, daha güçlü ve futbolcu kapasitesi yüksek olan taraf maçı kazandı, gücü sadece bu lige kadar hatta onunda altında olan takım kaybetti. Yarı final maçı bize lig te hangi takımın daha güçlü olduğunu gösterecek. Yenilen takım bizim biraz üstümüzde kapasiteye sahip olan olarak görülecek, finale çıkan takım ise bu grubun en güçlüsü olacak. Finalde kazanan ise en güçlüden daha güçlü olacak. Bu kadar basit.

Peki maçta Sakaryasporda hiçmi yanlışlıklar yoktu diye sorabilirsiniz. Vardı önce yanlış olan antrenör Şaban Yıldırım idi. Maçı 90 dakika sadece izledi. Takım tertibi yanlıştı, usta adam Abdülaziz ilk 11 de mutlaka oynamalı idi, Ferit’in sakatlığının halledilip sahaya çıkması lazımdı. Canberk’ in kanalından o goller yenmemeliydi, Serkan neredeydi, Berk İsmail ne yaptı gibi sayalım duralım. Neye faydası var.  Ben isterdim ki bu yazılarımı Final maçından sonra yazayım ve çeyrek, yarı final ve final maçlarını burada anlatayım, kupanın nasıl alındığını ve Gümrükönünü anlatayım. Ancak burada anlatmak istemediğim bir konu daha var, sizlere zahmet onu da TFF sahifesindeki PFDK kararlarından okuyun.                               Sakaryasporu görün. 25.07.2020