SEDAŞ muhtarları dinledi 28 Nisan 2013, Pazar

 

Sakarya Vali Yardımcısı Lütfullah Gürsoy tarafından yönetilen toplantıda, SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan tarafından, Sokak aydınlatmaları ile ilgili, kanunda yer alan ilgili Aydınlatma Yönetmeliği hakkında ve TEDAŞ denetimi konusunda detaylı olarak bilgi verilirken, bu yönetmelikte yer alan bazı maddeler ile sökülen aydınlatmaların ne amaçla söküldüğü açıklandı. Bekircan, Aydınlatma Yönetmeliğinde bazı hükümlerin değiştirilmesine yönelik bakanlığın çalışma yaptığı bilgisini verdi. TEDAŞ denetim çalışması ile 2012 yılında SEDAŞ’a görev bölgesinde 4 il genelinde 14.168 adet aydınlatma armatürünün söktürüldüğünü ifade etti. 

SAYAÇ MÜLKİYETİ SEDAŞ’TA

Bekircan, Sayaç Kalibrasyon Projesi hakkında bilgi verirken, izlenen yöntemleri ve sayaç kalibrasyonuyla ilgili benzer uygulamanın doğalgaz ve su idaresinde de olduğunu ve sayaç değişim projesinin Elektrik Piyasası Kanunu’nda yapılan değişiklik sonrası  SEDAŞ tarafından durdurulduğunu ve sayaç mülkiyetinin artık dağıtım şirketinde olacağını ve bu konuda bakanlık tarafından yeni bir düzenleme yapılacağı bilgisini iletti.

TELEFON BİLGİLERİNİ

MUHTARLARLA PAYLAŞTI

Bekircan, kötü hava şartları olması durumunda santralin kilitlenebileceğini, riskli ve tehlikeli durumlarda arıza bildiriminde  muhtarların, hızlı çözüm olarak sadece arıza hallerinde 186 nolu telefondan ulaşılamadığında, aranmak üzere, bölgede bulunan mühendis, başmühendis, bölge müdürü, işletme bakım müdürü ve kendi telefon bilgilerini muhtarlara verdi.

MUHTARLARDAN DESTEK İSTEDİ

Bekircan elektrik bağlantısı için direk tesis edilmesinde kullandıkları vinç sayısını arttırdıklarını belirtirken, “Yapılan çalışmalar ve programlı kesintiler için SMS ile muhtarlarımıza bilgi verilecek.” dedi. Bekircan, elektrik iletkenlerine zarar verecek ağaçların kesimleri ile ilgili çalışmaların program kapsamında yoğun bir şekilde yapılacağını ve muhtarların da bu konularda destek olmalarının önem taşıdığını ifade etti. Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, belediye sınırları içinde SEDAŞ işlerini yürüten yüklenici firmaların sahada bir olumsuzluk yaşanmaması için mutlaka Belediye İmar ve Fen İşleri birimleri ile iletişime geçmeleri gerektiğini ifade etti. Bekircan, bu konudaki hassasiyet doğrultusunda tüm yüklenici firmaların dikkatinin çekilerek, gerekli uyarıların yapılacağını ifade etti.  

Bu haber toplam 116576 defa okundu.