6’da 6 istiyoruz!11 Kasım 2017, Cumartesi

Üst sıradan kopmayacağız

Sakaryaspor Teknik patronu Osman Özdemir "Ligin ilk yarısındaki pozisyonumuz en üst sırada olmalı ancak önemli olan sezon sonunda nerede olmamız. Gelecekle ilgili birçok plan yapıyoruz. Yarın ne olacağımıza dair elimizde hiçbir veri yok bizim. Ne olacağımız belli değil. Bir takım zorluklar var. Onun için bazı şeyleri söylemek için erken ama en kısa zamanda şampiyonluk hedefimize ulaşmak istiyoruz" dedi.

 

Hedefimiz 6’da 6 yapmak

İlk yarıda kalan müsabakalarda 6'da 6 yapmayı hedeflediklerini söyleyen Osman Özdemir "İlk yarıda kalan 6 haftada 18 puan arzuluyoruz. Hep söylüyorum bu bir yarış Oyun içinde birçok şeylerle karşılaşacağız. Gönlüm onu arzu ediyor ama oynadıktan sonra tekrar bir değerlendirme yaparız. Şuan bu hesabı sadece biz değil diğer takımlarda yapıyor. Müthiş bir yarış var" şeklinde konuştu.

 

Her takımda maddi sorunlar var

Sakaryaspor'da yaşanan maddi sıkıntılarla ilgili kendisine sorulan soruya da cevap veren Özdemir, bu gibi sorunların her takımda olduğunu vurguladı.  Deneyimli teknik adam, "Mali açıdan her kulüpte problemler var. Bizde bunu yaşamıyor değiliz. Fakat şu an için bu süreçte oyuncularımın bu durumu ne antrenman ne de maça yansıttıkları bir şey yok” diye konuştu.

 

Haksız eleştiri yapılıyor

Sakaryaspor'un sahaya yansıttığı futbolun kötü olduğuna dair eleştirlere yanıt veren Özdemir, "Sakaryaspor kötü deniyor ancak liderle arasında 2 puan var. Biraz haksız eleştiri yapılıyor. O oynadığımız kötü maçlarda rakibe verilen pozisyon sayısı kaç buna dikkat etmek lazım. Kalemize kaç sefer etkili gelmişler, topu ne kadar bizim sahada oynamışlar. İstatistiki açıdan bunlara da bakmak gerekiyor" dedi.

Bu haber toplam 247 defa okundu.