Kanlı Kasım13 Kasım 2017, Pazartesi

KARASU VE AKYAZI

Kasım ayının başıydı ve ilk kanlı haber Kocaali Şerbetpınarı ile Karasu Yeşilköy Mahallesi arasındaki ormanlık alandan geldi. Ava çıkan H.K. isimli şahıs, yanlışlıkla 45 yaşındaki Hümmet Altundal'ı tüfekle vurarak öldürdü. Bu olaydan bir gün sonra Akyazı Kuzuluk Mahallesi'nde Mehmet Ç. isimli şahıs evden çıkarken silahlı saldırıya uğradı.

ŞEREFSİZİN BİRİSİ

Kanlı başlayan Kasım ayında Y.S.A., H.C. ve S.B. isimli 3 Irak vatandaşı, yine Iraklı olan H.N.H.A.K.'yi dakikalarca dövdüler ve o görüntüleri sosyal medya da paylaştılar. Yaşanan kanlı olaylarla birlikte herkes 'Ne oluyor' sorusunu sorduğu o anlarda Şerefsiz bir otobüs sürücüsü 14 yaşındaki küçük kıza tecavüz ettiği iddiasıyla mahkemece tutuklandı.

6 KİŞİYİ TARADILAR

Kanlı Kasım'daki trafik kazaları hız kesmezken, acı bir haberde özel bir hastaneden geldi. Sünnet için masaya yatan 2 aylık Ömer Halis Demir isimli bebek yaşamı yitirdi. Kanlı olaylar serinin adresi bu kez Arifiye'nin Hanlıköy Mahallesi oldu. İki grup arasında son zamanların en kanlı olayında silahlar ateşlendi ve 1'i ağır 6 kişi hastanelik oldu.

BENZİN DÖKÜP YAKTI

Kanlı olaylar serisinde 'Yok artık' dedirten bir haberde Pamukova'dan geldi. Elperek Mahallesi'nde F.K. isimli bir kişi üzerine benzin dökerek ölmek istedi. Ağır yaralanan F.K. hastanelik olurken, Adapazarı'nda 18 yaşındaki Ece H. girdiği bunalım sonucu canına kıydı. Tarih sayfası 10 Kasım'ı gösterirken yine hayli kanlı ve acı bir olay daha yaşandı.

OLUK OLUK KAN AKTI

Adapazarı Pabuççular Mahallesi Değirmenhan Sokak'ta alacak verecek yüzünden kavga eden gençlere babaları da katılınca 4 kişi bıçaklandı. Kanın oluk gibi aktığı olay sırasında Turgay P. hayati tehlikesiyle yoğun bakıma alındı. Kasım ayı içinde yaşanan diğer irili ufaklı bir çok kanlı saldırı olayları sürerken bu kez bir apartman iki kişinin cesedi bulundu.

MÜTEAHHİT VE MİMAR

Yağcılar Mahallesi'nde müteahhit Erol Bilek ile mimar Manolya Sarı başlarına birer mermi sıkılmış halde bulundu. Daha bu olayın şoku gitmeden bu kez Ankara Caddesi'nde Zeynep P. isimli genç kız yol ortasında Murat T. tarafından darp edildi. Pamukova'daki ayva bahçesinde  ise İ.Ö. isimli şahıs akrabası E.D.'yi otomatik tüfekle vurarak hastanelik etti.

DAMAT DEHŞET SAÇTI

Akyazı Kumköprü Mahallesi'nde iddiaya göre Meryem Ö. şiddetli geçimsizlik nedeniyle evinden ayrılıp babasının evine yerleşti. Ayrılığı kabullenemeyen eski koca Ramazan Ö., kayınpederinin evine geldi ve Meryem Ö. ve babası İlhan Rençber'e kurşun yağdırdı. Baba kız ayrı hastanelerde can verdi. Kanlı Kasım Akyazı'daki kanlı cinayetle de son bulmadı.

AĞABEYE 8 EL SIKTI

Herkes yaşananlara anlam vermekte zorluk çekerken, 11 Kasım'da Akyazı'da Meryem Ö. ile babası İlhan Rençber'in ölümünden sonra bu kez de önceki akşam acı haber geldi. Hendek Kargalı Hanbaba Mahallesi'nde ağabey Murat K. ile kardeşi Sedat K. arasında tartışma çıktı. İddiaya göre Sedat K.'nin açtığı ateş sonucu ağabeyi Murat K. olay yerinde can verdi. /Hüseyin Cumalı

Bu haber toplam 286 defa okundu.