O adliye yapılacak14 Kasım 2017, Salı

Toplantıda konuşan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Yeni adliye binasının yapılmasında bir sorun yok" dedi ve ekledi " Bu bina yapılacak. Ortada 'Tasarruf tedbirleri amacıyla kamu binalarındaki yatırımlar durdu' diye bir şeyler dönüyor. Bu durum acil olmayan yatırımlar için" dedi.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Hidro Elektrik Santrali (HES) veya taş ocağı tesislerin yapılması konusundaki itirazları anlayışla karşıladıklarını söyleyen Vali Balkanlıoğlu "Millet haklı olarak yatırım yapılmasını istiyor. O yapılsın, bu yapılsın isteniyor. Bu yatırımları Rusya'dan mı ithal edeceğiz! Mecburen ülkemizde yapacağız. Şehirlerde binlerce ton çöp üretiliyor ister istemez. Bunlar için mecburen bir yer bulunması gerekiyor" dedi.

UYGUN YERLERE

Vali Balkanlıoğlu, "İsteriz ki çevremizde hiç düzen bozulmasın ama bu yatırımların da bir yerde yapılması gerekiyor. Bakıyoruz ki kimse bulunduğu bölgeye bu tesislerin yapılmasını istemiyor. Elektrikle ilgili kesinti olsa herkes isyan ediyor. Kesinti olmaması için de tesislerin yapılması gerekir. Tabi uygun yerlerde ve çevrenin düzenini bozmadan bu tesislerin yapılması gerekiyor" diye konuştu.

ADLİYEDE SORUN YOK

Sakarya kamuoyunun gündeminden düşmeyen yeni adliye binasının yapılmasında bir sorun olmadığının altını çizen Vali Balkanlıoğlu, " Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Bu adliye yapılacak. Ortada 'Tasarruf tedbirleri amacıyla kamu binalarındaki yatırımlar durdu' diye bir şeyler dönüyor. Bu tedbirler sadece lojman gibi yada acili olmayan yatırımlarda tasarruf uygulanacaktır" dedi.

AÇIK CEZAEVİ GELİYOR

Hendek'te bulunan Kredi Yurtlar Kurumu Binası'nın yerinin cezaevi olacağını belirten Vali Balkanlıoğlu, " Hendek'teki bina atıl durumda duruyor. Bin 500 mahkumu barındırabilecek açık cezaevi ihtiyacı var. Bazı yerde üst üste kalınıyor. Başsavcı ile istişare yaptık. Orası açık cezaevi olacak" dedi. Vali Balkanlıoğlu trenin merkeze gelmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Bu haber toplam 262 defa okundu.