Arakan yararına etkinlik14 Kasım 2017, Salı

ZİYARET

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Kadın Komisyonu 18 Kasım Cumartesi günü Arakan’a yardım amacıyla yapacakları etkinlikler çerçevesinde Ak Parti Sakarya kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

ZOR DURUMLAR

Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 Nolu Şube Kadın Komisyonu Başkanı Hayrunnisa Yavuz, Arakan’da yaşanan zulüm ve yoksulluğa dikkat çekerek ‘’ Arakanlılar kendi topraklarında yaşayamaz hale getirilerek çok zor koşullarda komşu ülkelerin vicdanlarına sığınmaya sürükleniyor. Myanmar’daki Arakanlıların yarıdan fazlası açlık ve yoksullukla boğuşuyor. Baskı ve zulümle ya ülkeyi terk etmek zorunda kalıyorlar ya da ölümü bekliyorlar.

DESTEK BEKLİYORUZ

Kanlı katliamlara da maruz kalan Arakanlılar tüm dünyanın gözleri önünde etnik soykırıma uğruyor. Son katliamlarla birlikte 30 binden fazla Arakanlının öldürüldüğü ve yüz binlercesinin de Bangladeş ve diğer komşu ülkelere sığınmak zorunda kaldığını biliyoruz ve inancımız gereği onlara bir nebze de olsa faydalı olmaya, yardım etmeye çalışıyoruz. Tüm eğitim camiamızı ve halkımızı kadın erkek demeden etkinliğimize, mazlumlara destek olmaya bekliyoruz” dedi. 

Bu haber toplam 217 defa okundu.