Engellileri unutmadı5 Aralık 2017, Salı

GENİŞ KATILIM

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde düzenlenen etkinliğe Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Belediye Başkanları, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, kurum amirleri, Gaziler, STK temsilcileri, öğretmenler, engelliler ve aileleri katıldı.

BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Okul önünde Engelsiz Mehter Takımınca karşılanan Vali Balkanlıoğlu, onlarla bir süre sohbet ederek gösterilerini izledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program konuşmalar ile devam ederken, yetişkin engelliler tarafından seslendirilen şarkılar, halk oyunları gösterisi ve skeçler katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

HEDİYELER VERDİ

Asıl engelin önyargılı ve merhametsiz insanların kafasında olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, etkinliklerde yer alan engellilere çeşitli hediyeler verirken, yine yetişkin engellilerce atölyelerde yapılan yağlı boya resim ve el işi ürünlerinin yer aldığı sergiyi gezdi ve güzel çalışmalar için tüm engellileri tebrik etti. 

Bu haber toplam 211 defa okundu.