Engelliler unutulmadı5 Aralık 2017, Salı

YOĞUN KATILIM

Programa Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı İlçe Müftüsü İzzet Şener, Akyazı İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan, Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç, Tapu Müdürü Ahmet Topçu, kaymakamlık ve belediye personelleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda engelli öğrenciyle aileleri katıldı.

SUNUM İZLETİLDİ

Kuzuluk Tabiat ve Ormanpark’ta gerçekleştirilen program ilk olarak kahvaltı ikramı ile başladı. Kahvaltı ikramlarının ardından Akyazı Özel Eğitim Okulu Müdürü Uğur Arslan tarafından programa katılan tüm misafirlere sunum izletildi. Sunumda Türkiye’deki ve ilçedeki engelli sayısı ve engellilerin yaşam şartlarının zorluklarıyla bunların nasıl kolaylaştırılacağı ile ilgili çeşitli bilgiler verildi. Sunumun ardından programa katılan protokol üyeleri günün anlam ve önemine dair selamlama konuşmaları yaptı.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Akyazı Tiyatro topluluğu gurubu programa katılan tüm engelliler için çeşitli eğlence oyunları hazırlayarak onları mutlu etti. Çocukları bir an olsun yalnız bırakmayan tiyatro ekibi yüz boyama, yarışmalar ve çeşitli oyunlarla engellilerin gönüllerinde taht kurdu. Program çıkışında kendilerini ve tüm engellileri kapıda tek tek tokalaşarak uğurlayan Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’a engelli aileleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engellileri unutmayarak bu güzel programı hazırladıkları için teşekkür etti. 

Bu haber toplam 222 defa okundu.