Deşifre oldu cezayı aldı!7 Aralık 2017, Perşembe

Twitter'da açtığı 'Paralel Yapı Deşifre' isimli sahte hesap üzerinden Sakarya'da bir çok isim hakkında asılsız iddialarda bulunan Murat D. isimli emekli astsubay, Sakarya 4. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki yargılamasında 4 ay 25 gün hapis cezası aldı.

PARALEL YAPI DEŞİFRE

Sosyal paylaşım sitesi olan Twitter'da 'Paralel Yapı Deşifre' isimli sahte hesap açan emekli astsubay Murat D., Sakarya'nın ünlü isimleri hakkında her gün asılsız iddialarda bulunmaya başladı. Sakarya kamuoyunda aylarca gündemden düşmeyen hesapla ilgili olarak Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı tahkikat kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Balıkesir'de düzenledikleri operasyonla Murat D.yi gözaltına aldı.

MAHKEMELERİ SÜRÜYOR

Murat D.'nin yanı sıra kentte bazı isimlerinde gözaltına alındığı operasyon sonrasında hakim karşısına çıkan şüpheli mahkemece tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Hakkında bir çok dava açılan sanık Murat D. önceki gün Sakarya 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Twitter hesabından yaptığı hakaretler nedeniyle yargılanan Murat D., mahkeme tarafından 4 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı. Öte yandan Murat D. hakkında açılan diğer davalar ise Sakarya 4.c Asliye Mahkemesi'nde devam ediyor.

Bu haber toplam 247 defa okundu.