Zaman ve mekan sorunu yok7 Aralık 2017, Perşembe

ATLETİK VE HIZLILAR

Sakarya'da güven ve huzurun teminatı olan polisin en atletik ve performansı yüksek şubesini oluşturan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü kapılarını Sakarya Halk gazetesine açtı. Toplumsal olaylar başka olmak üzere ne görev verilirse yapılan çevik kuvvet, dört grup halinde görev yapıyor. Amatör, süper, Sakaryaspor futbol müsabakalarının yanı sıra basketbol liginden asayiş olaylarına kadar her noktada görev alan Çevik Kuvvet yorulmak nedir bilmiyor.

BOŞ ZAMANDA EĞİTİM

Çevik Kuvvet Şube Müdürü İsa Coşkun'un başında bulunduğu ekipler 7/24 göreve hazır halde bekliyor. Olayı toplumsal olaylarda anında göreve çağrılan çevik kuvvet ekipleri, belli zinde ve yüksek performanslarını sürekli yaptıkları spora bağlıyorlar. Kendi spor salonlarında spor yapan ekipler, yine yakın dövüş eğitimi de alıyor. Toplumsal olaylarda nasıl davranacakları konusunda eğitim de alan ekipler, insan psikolojisi üzerine de eğitim alıyor.

7/24 GÖREVE HAZIRLAR

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Çevik Kuvvet ekibine 3 ayda bir Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından da genel eğitim veriliyor. Bazen Çark Caddesi'nde, bazen Sakaryaspor maçında, bazen basketbol maçında, bazen yol kesme eyleminde, bazen ise büyüyen bir asayiş olayında gördüğümüz Çevik Kuvvet ekipleri "Biz her zaman göreve hazırız" mesajı veriyor.

Bu haber toplam 358 defa okundu.