Skandal13 Aralık 2017, Çarşamba

Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre'nin geçen Cumartesi günü yaptığı skandal konuşmanın detayları ortaya çıktıkça skandalın boyutu da giderek büyüyor. Basın mensupları önünde konuşan Töre, milletvekili Ayhan Sefer Üstün'e 'Algıcı' suçlaması yaptı.

BU KADAR DA OLMAZ

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) İstanbul 1 Nolu Şubesi tarafından Ada Treni'nin Mithatpaşa yerine Adapazarı Tren Garı'na gelmesi için paydaşlarıyla birlikte düzenlediği toplantı kelimenin tam anlamıyla skandalla sonuçlandı. Toplantının başından sonuna kadar halkın oy vererek seçtiği siyasileri sert bir dille eleştiren Gar Müdürü Töre 'Bu kadar da olmaz' dedirtti.

UZMAN MI MÜDÜR MÜ!

Sakarya'ya ya hakim emlak uzmanı gibi Gar arazisine 640 milyon değer biçen gar müdürü Töre, çizmeyi aşan olay konuşmasında bulunla da sınırlı kalmadı. Büyükşehir Belediyesi'nin geleceği görmemekle suçlayan Töre, AK Parti Sakarya Milletvekili ve İçişleri Bakanlığı Komisyon Üyesi Ayhan Sefer Üstün'e de ağır gönderme yaptı. Üstün'ü 'Algıcı' olarak suçlayan Töre durmak bilmedi.

'ALGILARINI OKUDUM'

Töre, " Adapazarı Gar ile ilgili benim gördüğüm bir proje yok. En son sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun bir beyanatını okudum. Gar sahasını bize versinler, fuar alanı yapalım. Garı da Mithatpaşa'ya değil, Maltepe'nin altına yapalım  şeklinde sayın Ayhan Sefer Üstün'ün gazetede demeçlerini veya algılarını okudum" dedi.

AK PARTİ AYAKTA

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olmasına rağmen halkın oyları ile seçilmiş bir milletvekiline 'Algıcı' yakıştırması yapacak kadar ileri giden Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre'nin bu sözleri tartışma konusu oldu. 657 sayılı konunu bariz bir şekilde ihlal eden Töre'nin Üstün'e 'Algıcı' yakıştırması AK Parti teşkilatında da tepkiye neden oldu.

Bu haber toplam 83084 defa okundu.