Kar da güzeldi, mücadelesi de yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Kar da güzeldi, mücadelesi de22 Ocak 2021, Cuma

Kış kendini gösterip “ Her yerde kar var” tekerlemesi ile yüzümüzü güldürdü, okuduğumuz her yazıda, kulağımızın duyduğu her sözde kar yağışının mutluluğu ön plana çıktı. Tabi bu arada bende bu kar yağışından en mutlu olanların önünde geldim. Öyle ya kaç senedir bu denli doğru dürüst kar yağışı olmamıştı, kış aylarının bu güzel olayını unutur hale gelmiştik.

Meteoroloji kar yağışını günler önceden saat, hatta dakika dakika verdiği için başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm Belediyelerimiz gereken önlemleri zamanında aldılar.  Bizlere gelen bilgilendirme maillerinde Büyükşehir Belediyemizin kar yağışı öncesi aldığı önlemleri görünce tüm endişelerimiz ortadan kalktı. Adapazarı, Serdivan, Erenler,  Belediyelerimizin hazır kıta kar ekiplerini görünce kar yağışının çok fazla bir sıkıntı vermeyeceğini anladık.

Kar yağdı ve bilindiği gibi çokta güzel her tarafı gelinlik giymiş gibi güzelleştirdi. Kar yağışı ile birlikte sabahın ilk ışıklarında gördüğümüz hazır kıtaların nasıl bir çalışma yapacaklarını merak edip kendimi dışarı attım, yağışın ertesi sabah saat 10.00 sıralarında manzaranın güzelliği ile yollarda çalışan kar temizleme araçlarını ve çalışan görevlileri gördüm.  Demek ki bizler sıcacık evlerimizde oturur, cam kenarından kar yağışını izlerken kar mücadele ekipleri çalışmaya başlamış bile. İnanın çok mutlu oldum. Sizlerin bir temsilcisi olarak, bir hanım kardeşiniz yazarınız olarak bu memnuniyetimi bildirmek istedim.

Büyükşehir Belediye başkanımızGündüz gece Ekrem Yüce” sloganı ile taçlandırılan Ekrem Yüce başkanımıza kendim ve sizler adınıza çok teşekkür ederim. Adapazarı Belediyesinin her daim gülen yüzlü Belediye başkanı Mutlu Işıksu kardeşimi tebrik ediyorum, Serdivan da hizmet yolunda attığı her adımı santim santim takip ettiğim Yusuf Alemdar başkanımızı kutluyorum, Erenler Belediye başkanımız Fevzi Kılıç beyi kutluyorum, tüm başkanlarımızın şahsında isimsiz kahramanlar olarak adlandırdığım kar mücadele ekiplerini candan kutluyorum.

Kar yağdı, buz tuttu ancak insanlarımız bu durumdan hiç mağdur olmadı, yollarımız açıldı, kar’ larımız temizlendi, hatta kar ağırlığı yüzünden dallarının kırılma ihtimali olan ağaçların bile merdivenli araçlar ile temizliği yapıldı. Tamam yerde şu an kar kalıntıları var onlar bir iki güne kadar yok olur ancak bazı ara yollarda yine kar yağışına bağlı bozukluklar oluştu, bayağı büyük çukurlar şeklinde geçit vermeyen yerler var bu gibi yerlerin acilen tespiti ile onarım yapılması gereklidir diyorum.

Evet mükemmel bir kış görüntüsünden çıktık, mükemmel bir mücadele hizmeti aldık ve yazımızın sonunda yine başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere merkezde hizmet veren 3 Belediye ve diğer İlçelerimizdeki tüm Belediye başkanlarımızı bir kez daha kutluyorum.

Adalet ve Kalkınma Partisi AK PARTİ’ nin 7. olağan kongresinde yeniden göreve devam diyerek iş başında kalan il başkanı Yunus Tever ve yönetimini kutluyor başarılar diliyorum. (g.ayhan7171@gmail.com) 22.01.2021