Neden Sapanca!10 Ocak 2018, Çarşamba

Sakarya'nın turizme açılan kapısı olan Sapanca'nın Belediye Başkanı olan Doç. Dr. Aydın Yılmazer, "Öncelikle bir aile Sapanca'ya neden gelsin diye düşünüyoruz. Bu düşünceyle birlikte bir ailenin 24 saat dolu dolu yaşaması için proje üretiyoruz" dedi.

GAZETECİLER KUTLADI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Sakarya basınıyla bir araya gelen Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr.  Aydın Yılmazer, öncelikle gazetecilerin gününü kutladı. Sapanca'ya çocuklarıyla gelen bir ailenin 24 saat geçireceği zamanla ilgili empati yaptıklarını dile getiren Doç. Dr. Yılmazer, "Bir aile neden Sapanca'ya gelsin! Önce bunu düşünüyoruz" diye konuştu.

BİR AİLENİN 24 SAATI

Bir ailenin Sapanca'ya gelmesi için önce kaliteli konaklama hizmetinin olması gerektiğini vurgulayan Yılmazer, "Bir aile önce kaliteli konaklama yerleri ister. Şu anda ilçemizde yeni oteller yapılıyor, bir kısmı da yakında temel atacak. Bu bizim için birinci aşamadır. Ancak otele gelen ve otelden çıkmayan bir aile istemiyoruz. Biz istiyoruz kii ilçemize gelen aile otelden çıksın" dedi. 

KONAKLAMA VE KAHVALTI

Ailenin otelden çıkması için yöresel kahvaltıya önem verdiklerini dile getiren Yılmazer, "İlçemizde bulunan tesislerimiz yöresel ve zengin kahvaltı verir hale geldi. Bir aile ilçemize gelince bu kahvaltıları tatmak için otelden çıkıyor. Bu da esnafın kazanmasına imkan sağlıyor. Bir ailenin 24 saati dolu dolu geçirmesi için konaklama ve kahvaltı elbette yetmez" diye konuştu.

ÇARŞI YENİLENİYOR

Yılmazer, "Öğlen olduğu zaman mükemmel yemek yapan yerlerimiz var. Öğlen yemeği sonrasında ise Sapanca kıyı şeridinde veya yeşilin bütün tonlarıyla bütünleşmiş dağ yürüyüşü yapabilir. ATV gezisi yapabilir. Sapanca çarşı içinden yöresel ürün alışverişi yapabilir. Hatta çarşı içinde alışveriş yapacak olan misafirlerimiz için çarşımızda kaldırım, asfalt ve ışıklandırmaları yeniledik" dedi.

TELEFİRİK İŞİ TAMAM

Sapanca'yı tercih eden aileler için Mahmudiye ve Kırkpınar arasına yakın bir zamanda kurulacak olan teleferik projesini anımsatan Yılmazer, " Teleferiğin bir ayağı Mahmudiye'de diğer ayağını da Kırkpınar merkez anayol güzergahına koyacağız. Ruhsat kestikten 7 ay sonra ise teleferiğe bineceğiz. Akşam aktiviteleri için gölün eşsiz güzelliğinden yararlanacağız" diye konuştu.

Hüseyin Cumalı 

Bu haber toplam 304 defa okundu.