Büyük vebal11 Ocak 2018, Perşembe

17 Ağustos 1999 depreminin hiç bir zaman unutulmaması gerektiğinin altını kalın bir çizgiyle çizen Yenikent Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Fikri Arslan, "Bu şehirde ısrar etmek ve Yenikent 'i imara açmamak büyük vebaldir. Bu vebalde belediye başkanlarınındır" dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret eden Yenikent Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Fikri Arslan, Camili Muhtarı Yunus Özçelik, Pabuççular Mahallesi Muhtarı Ali Öztürk bir süre gazetemiz genel yayın yönetmeni Hüseyin Cumalı ile sohbet etti. Ziyaret sırasında konuşan Arslan, Yenikent'in bir an önce imara açılması gerektiğini savundu.

Arslan," Depremin yaklaştığını uzmanlar söylüyor. Hal böyle iken bu şehirde ısrar etmek çok yanlış harekettir. Şehir artık Yenikent'te doğru gelişmelidir. Yenikent'in yanında bulunan Nasuhlar ve Aşırlar Mahalleleri'nin zemini yerleşime uygundur. Olası bir depremde mevcut bu şehir yine yara alır. Bu büyük bir vebaldir. Bu vebal belediye başkanlarınındır. Ovaları imara açacaklarına Yenikent'i imara açsınlar" dedi.

Bu haber toplam 281 defa okundu.