Kısa dönem erler yemin etti12 Ocak 2018, Cuma

YOĞUN KATILIM

Temel Eğitim süresinin sona ermesiyle 369'uncu kısa dönem erlerin yemin töreni 12 Ocak 2018 tarihinde Saat:11.00'da İl Jandarma Komutanlığında, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Garnizon Komutanı P. Alb. Mustafa Cüneyt Arıkan, C. Başsavcısı Lütfi Dursun, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, protokol üyeleri, il jandarma komutanlığı personeli ve acemi erlerin ailelerinin katılımıyla icra edildi.

NE KADAR GURUR DUYSANIZ AZDIR

İl Jandarma Komutanı J. Albay Cengiz Yiğit acemi erlerin anne ve babalarına hitaben; "Kutsal vatan görevini ifa etmek için önce Allah'a sonra bizlere emanet ederek uğurladığınız evlatlarınız; çok kısa bir sürede olağanüstü bir gayret göstererek karşınızda sarsılmaz bir irade ile dimdik durmakta ve sizlerin huzurunda ant içmiş olarak hazır bulunmaktadır. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selamlayan evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Türkiye Cumhuriyeti, onların sarsılmaz omuzlarında daima yükselecek; bayrağımız, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir" diye konuştu.

GÖSTERİ İZLETİLDİ

369'uncu kısa dönem erlerin yemin etmesinden sonra Sakarya İl Jandarma Komutanlığına bağlı köpek timi tarafından davetliler için hazırlanan gösteri icra edildi. Gösteri sonrasında Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker ve diğer protokol üyelerinin teşrifleri ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı birimlerin hazırladığı stantlardan oluşan sergi ziyaret edildi, sergide Jandarma Genel Komutanlığının İçişlerine bağlanmasının ardından değişen renk ve modeldeki yeni Jandarma kıyafetlerinin ilk kez tanıtımı yapıldı. Sergi ziyaretinin ardından 369'uncu kısa dönem erlerinin yemin töreni sona erdi.

Bu haber toplam 369 defa okundu.