Böyle olur TIR’cıların desteği 12 Şubat 2018, Pazartesi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere destek olmak amacıyla Pamukova’da  Tırcılar Kooperatifi tarafından konvoy düzenlendi. Şehir merkezi Tır kornalarıyla adeta yıkılırken vatandaşlar da bu görsel şölene tepkisiz kalmadı.

PAMUKOVA’DAN GELDİLER

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'i terör örgütü PKK-PYD/YPG'den temizlemek için düzenlediği 'Zeytin Dalı Harekatı' devam ediyor. Operasyona ülke genelinden çok sayıda vatandaş da destek veriyor. Pamukova’da da Tırcılar Kooperatifi tarafından düzenlenen konvoyla Mehmetçiğe destek verildi. Şehir merkezine ulaşan yaklaşık 50 araçlık konvoyu gören vatandaşlar ise cep telefonlarına sarıldı.

TELEFONLARA SARILDILAR

Tırlarında Türk bayrakları ile ilçe turu atan ve daha sonra D-650 karayolu üzerinden yaklaşık 40 kilometrelik yolu kat ederek şehir merkezine gelen yaklaşık 50 araçlık konvoya vatandaşlar da büyük destek verdi. Bazı vatandaşlar el sallayarak, bazıları korna çalarak konvoya destek verirken çoğu vatandaş ise o anları görüntüleyebilmek için cep telefonlarına sarıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Pamukova’da başlayan ve şehir merkezinde son bulan konvoyla ilgili polis ekiplerinin aldığı geniş güvenlik önlemleri de gözden kaçmadı. Öte yandan konuyla ilgili açıklamalarda bulunan S.S. 27. Nolu Pamukova Kamyoncular ve Motorlu Taşıtlar kooperatifi Başkanı Şaban Özzaim “Pamukova’da 100 aracımızla Sakarya’ya geldik fakat şehir içinde yoğunluk olmasın diye 50 araçla girdik” dedi.

GURURLANDIK

Amaçlarının Afrin’deki operasyonlara destek vermek olduğunu söyleyen Özzaim şöyle konuştu: Burada her partiden arkadaşlarımız var. Bu zaten partiler ötesi bir durum. Devletimizin ve Türk silahlı kuvvetlerimizin yanında olduğumuzu göstermek açısından bu girişimi yaptık. Gördük ki halkımızdan da büyük bir ilgi var. Bunun için son derece mutlu ve gururluyuz”

 

Bu haber toplam 307 defa okundu.