23 aydır tutukluyum 13 Şubat 2018, Salı

EMNİYET MENSUBU

Eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 1'i tutuklu 3'ü firari 10 emniyet mensubunun, "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği", "kişiler arasındaki aleni konuşmaları kaydetmek", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi. Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Zakir T., tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

AİLEM ZOR DURUMDA

İki celse arasında gelen belge ve heyet değişikliğinin zapta geçirilmesinin ardından görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, tutuklu sanığın bu halinin devamına karar verilmesini ve dosyadaki eksik belgelerin tamamlanmasını talep etti. Savunmasını yapması için söz verilen tutuklu sanık Zakir T., daha önceki beyanlarını tekrar ettiğini belirterek, "23 aydır tutukluyum, ailem zor durumdadır, tahliyemi talep ediyorum" dedi.

2 MART’A ERTELENDİ

Tutuksuz sanıklar da mahkeme dosyasına giren belgelerden, aleyhte olan hususları kabul etmediklerini belirtti. Söz alan Zakir T.’nin avukatı da müvekkilinin uzun süredir tutuklu bulunduğunu ifade ederek, sanığın tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti, sanık Zakir T.’nin tutukluluk halinin devamına hükmetti. Eski İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, eski İstihbarat Şube Müdürü Murat Akça ve Abdülhamit Ata hakkındaki yakalama kararının devamına karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı 2 Mart'a erteledi. /AA

Bu haber toplam 206 defa okundu.