İnsanları kategorize etmek doğru değil14 Mayıs 2018, Pazartesi

Büyükşehir Belediyesi Mayıs Meclis Toplantısı’nda CHP Milletvekili Aday Adayı Bülent Turan’ın Sakarya’ya yönelik sözlerini kınayan Başkan Toçoğlu, “Milletimizin önüne çıkacaksınız ama milletimize hakaret edeceksiniz. Hipokrat yemini etmiş birisinin insanlar arasında böyle bir ayrım yapmaması gerekir. İnsanları kategorize etmek yakışacak bir durum değil” dedi.

SEKAY PROJESİ

İlave 7 madde ile 87 gündemin meclis üyelerinin onayına sunulduğu toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği çöpten enerji üretilmesine olanak sağlayacak olan Sakarya Entegre Katı Atık Tesisi Projesi’nin tanıtım videosu izlendi.

MECLİS ONAYI

Toplantıda; Pamukova İtfaiye Grup amirliği Hizmet Binası’nın yapımı için arsa devri ve SASKİ’nin Taraklı’da inşa edeceği Atıksu Arıtma Tesisi başta olmak üzere 8 milyonluk yeni yatırım için oy birliği ile onay alındı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Karapürçek’e kazandırılacak Sosyal Gelişim Merkezi için de meclis üyelerinin onayı alınarak süreç resmen başlatıldı. Başkan Toçoğlu, meclis üyelerinin Ramazan ayının hayırlara vesile olması dilerken; meclisin onayından geçen kararları dikkatli bir şekilde incelemeleri gerektiği konusunda hatırlatmada bulundu.

ÜZÜNTÜ DUYDUK

CHP milletvekili aday adayı Bülent Turan’ın açıklamaları hakkında konuşan Başkan Toçoğlu, “Siyaset yapan bir kısım insanlar bu dünyada yaşamıyorlar. Milletimizin önüne çıkacaksınız ama milletimize hakaret edeceksiniz. Hipokrat yemini etmiş birisinin insanlar arasında böyle bir ayrım yapmaması gerekir. İnsanları kategorize etmek yakışan bir durum değil. Sanıyorum ki mensup olduğu çevreler de gerekli cevabı verecektir. Camia adına bu açıklamalardan üzüntü duyduk” dedi.

SEKAY ŞEHRİN KAZANCIDIR

Başkan Toçoğlu, “SEKAY projesinin Büyükşehir Meclisi’nden geçme sürecince AK Parti grubu kadar olarak MHP grubunun da ciddi katkıları oldu. SEKAY ile elektrik üreteceğiz. Organik gübre elde edeceğiz. Projemizle şehrimizde değerlendirilmeyen atık kalmayacak. SEKAY’dan elde edilecek olan kazanç şehrimizin kazancıdır. MHP’ye şehrimize değer katacak bu projeye destek oldukları için şükranlarımı sunuyorum. İnşallah meclisimizdeki bu uyumu sürdüreceğiz” derken; Büyükşehir Belediyesi tarafından Hendek’e kazandırılan Yeni Yaşam Merkezi için teşekkür eden MHP’li Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır’a yönelik konuşan Başkan Toçoğlu, “Hendek Yeni Yaşam Merkezimiz Hendek’e yakışır bir tesis oldu. İnşallah Ramazan’da açılışını yapacağız. Hayırlı olsun” dedi.

MAYIS MECLİSİ

1 ve 44. maddeler komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi. 45 ve 68. maddeler arası İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi. 69, 70, 71, 72, 73, 74 ve 75. maddeler oy birliğiyle kabul edilirken; 73. madde Hukuk Komisyonu’na devredildi. SASKİ’nin şehirdeki yeni yatırımlarını içeren 76, 77 ve 78. maddeler oy birliğiyle kabul edildi. 79 ve 80. maddeler oy birliğiyle kabul edilirken; 81 ve 86. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. 87. madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi. Meclis Toplantısı’na 2. oturumu 18 Mayıs Cuma günü saat 14. 30’da yapılmak üzere ara verildi. 

Bu haber toplam 271 defa okundu.