Hanımlardan harika Keçe Nakışı sergisi15 Mayıs 2018, Salı

SERGİ BÜYÜLEDİ

Altınova Mahallesi İclal evler sitesinde Serdivan Halk Eğitim merkezi müdürlüğü destekli, 15 kursiyerin katıldığı  “Keçe Nakışı”  kursu sergisi izleyenleri adeta büyüledi, el emeği göz nur eserler çok beğenildi.

ALTI AY SÜRDÜ

İclal evler sitesi yöneticisi Aygül Beyenal “Keçe Nakışı” kursunun Ekim ayında başladığını belirterek “ Altı aylık zaman içinde 15 kursiyerimizin meydana getirdiği el emeği, göz nuru “ Keçe Nakışı” eserlerimizi kurs sonu sergimizde beğeniye sunduk, kursiyerlerimiz hiç bilmedikleri bir konuda Kurs Öğretmenimiz Birgül Papatya’nın sayesinde yeni bir meslek sahibi oldular” dedi.

AÇILIŞ YAPILDI

İclal evler sitesi içindeki alanda eserlerin sergilenmesi neden ile açılış yapıldı ve kurdele kesildi. Serdivan Halk Eğitim Merkezi müdürü Cengiz Kıyak serginin açılışında yaptığı konuşmada kursiyerleri ve Öğretmen Birgül Papatya ile kursun açılmasında büyük gayret sarf eden yönetici Aygül Beyenal’ı kutladı. Serginin gezilmesi anında kursiyerler bizzat “Keçe Nakışı” yaparak çalışmalarından bir örnek gösterdiler. Suat Beyenal

     

 

Bu haber toplam 266 defa okundu.

Resim Galerisi