Hıdrellez şenliği büyüledi 15 Mayıs 2018, Salı

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Pamukova Akçakaya Mahallesi Yaylacık mevkiinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen hıdrellez pilav şenliği bu yılda renkli görüntülere sahne oldu. Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, CHP İlçe Başkanı Ali Teke, İyi Parti İlçe Başkanı Kemalettin Yörük, İyi Parti Milletvekili aday adayı Fatih Kaya, Saadet Partisi İlçe Başkanı Kemal Taş, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Orhan Sever, Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya, sivil toplum örgütü temsilcileri ve yüzlerce davetli katıldı.

DOĞA MANZARASI

Akçakaya Mahallesi Yaylacık mevkiinde, muhteşem doğa manzarası eşliğinde gerçekleşen hıdrellez pilav şenliğinde, mahalle sakinlerinin kendi el emekleri, göz nurları ile yaptıkları işlemleri bulunduğu stant ile tarih kokan, eski eşyaların yöresel kıyafetli bayanlar eşliğinde sunulduğu stantlar büyük ilgi gördü.

YARDIM ALMADAN

Sadece mahalle sakinlerinin dayanışması ile hiç bir yerden destek almadan hazırlanan hıdrellez pilav şenliğinde, yüzlerce misafiri mahalle muhtarı Osman Işık ve  köyün gençleri kusursuz bir şekilde ağırladı. 

Bu haber toplam 268 defa okundu.