ŞEREFSİZLER ORDUSU16 Mayıs 2018, Çarşamba

KATİL İSRAİL

ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından çıkan olaylarda İsrail polisi ve Yahudiler 60 Filistinliyi şehit ederken, 3 bine yakın Filistinli kardeşimizi ise kan içinde bıraktı. Gazze sınırında yaşanan bu insanlık dışı olaylara karşı tepkisini gösteren Türkiye'de bir çok eylem yapıldı. Katil İsrail'in kınandığı eylemlerden birisi de Adapazarı Atatürk Bulvarı'nda geniş katılımla gerçekleşti.

TERÖRİST İSRAİL

Bulvarı dolduran kalabalığa seslenen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "

İnsanlık dün tarihin gördüğü en ahlaksız katliamlardan birine şahit oldu. Her zaman yaptığı gibi Mübarek Ramazan ayı Arifesinde zalim ve terörist İsrail devletinin cinayetleri neticesinde 60 Filistinli kardeşimiz şehit düştü, 3 bine yakın kardeşimiz yaralandı" diye konuştu.

SUSMAYACAĞIZ

Toçoğlu," Ne yaparlarsa yapsınlar, bu ümmeti Filistin meselesi konusundaki haklı ve meşru müdafaasından vazgeçiremeyecekler. İsrail devleti, sadece Müslümanların değil, insanlığın düşmanıdır. İsrail'in zulmü artık arşa dayanmıştır. Dünya buna sessiz kalsa da herkes sussa da biz susmayacağız. Bu lanetlenmiş İsrail Devleti’nin yapmış olduğu terör saldırısı şiddetle kınıyoruz" dedi.

YOK HÜKMÜNDEDİR

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç ise "Amerika Birleşik Devletleri'nin Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını, İslam'ın ilk kıblesi, kadim Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu girişim bizim için yok hükmündedir. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir" dedi. Hüseyin Cumalı

 

Bu haber toplam 207 defa okundu.