600 genç iftarda buluştu11 Haziran 2018, Pazartesi

GENİŞ KATILIM

Erenler Belediyesi Düğün salonunda gerçekleşen iftar yemeğinde bir araya gelen ilk defa oy kullanacak 600 genç AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Kenan Sofuoğlu ile birlikte bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiler. Programa AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer ve AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz katıldılar.

TÜRKİYE’NİN

İSTİKAMETİ

İftar öncesi gençlerle hasbihalde bulunarak karne günlerini tebrik eden Başkan Öztürk iftar sonrası konuşmasında “ Öncelikle 2017- 2018 eğitim öğretim yılını tamamlayan gençlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Gençlerimiz ile bugünün anısına iftar sofrasında buluşarak Ramazan ayının bu bereketini gençlerimizle birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin milletimizin genç akıllara ihtiyacı var. Aramızda İlk kez oy kullanacak genç kardeşlerimiz var. Artık ülke adına söz sahibi olan kardeşlerimiz Ülkemizin bekası için daha iyi bir Türkiye için 24 Haziranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi “Gençlerimizin istikameti demek Türkiye’nin istikameti demektir” Sizler istikamet üzere olacaksınız ki Türkiye’de hedeflerine ulaşabilsin” diyerek katılımlarından dolayı gençlere teşekkür etti.

TARİHE MÜDAHALE

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen konuşmasında “ Bugün çok özel bir amaç ile bir araya gelmiş olan kardeşlerimizin mezuniyetlerini tebrik ediyorum. Böyle güzel bir günü güzel bir program ile taçlandıran Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e teşekkür ediyorum.  Bugün Türkiye’nin de dâhil olduğu bir coğrafyada yeniden bir tarih yazılıyor. Tarih doğruları söyler ama 50 yıl 100 yıl geriden doğruları söyler. O zaman o doğruları öğrenmenin ve bu doğruların artık bizim için kıymeti pek kalmaz.  Oysa akıllı toplumlar tarih yazılırken bunun farkına varırlar ve tarihe müdahale ederler. Çok şükür ki Türkiye bu defa bu yazılmakta olan bu tarihe müdahale ediyor. En son bu coğrafyada bu benzer bir tarihi toparlanma I. Dünya savaşında olmuştu ve I. Dünya savaşına biz hasta adam modunda bu işe yakalanmış bizim hiç bir meselede fikrimiz alınmadan ve bizi de bağlayacak bir takım kararlar alınmıştı. Biz o kararların faturasını bugün halan ödemeye devam ediyoruz. 

Bu haber toplam 231 defa okundu.