Ekonominin kalbi Sakarya'da atacak21 Haziran 2018, Perşembe

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "140 Milyar lira yatırımla 100 bin kişiye iş imkanı sağlanacak" diyerek açıkladığı Mega Endüstri Bölgeleri arasında bulunan Sakarya, ülke ekonomisinde artık söz sahibi olacak.

KARASU 5 BÖLGE ARASINDA

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Mega Endüstri Bölgeleri müjdesini verdi. Ülke genelinde 5 noktada kurulacak olan Mega Endüstri Bölgeleri arasında Karasu'da yer alıyor. Karasu'da "Münferit Yatırım Yeri" olarak açıklanan Mega Endüstri Bölgesi bir tek Sakarya'da değil, bölge genelinde büyük heyecan yaşattı.

COĞRAFYA OLARAK MÜKEMMEL

Proje kapsamında kamulaştırma bedeli, altyapı giderleri gibi bir çok çalışma bakanlık tarafından yapılacağı Karasu Münferit Yatırım Yeri ulaşım olarak demiryolu, denizyolu, karayolu bağlantılarıyla coğrafya olarak müteşebbislere büyük imkanlar sağlıyor. İlk etapta 35 milyar lira yatırımla start alacak olan bölgelerde kısa vadede 35 bin işsize iş imkanı sağlayacak.

TOÇOĞLU GAZETEMİZE KONUŞTU

Ülke genelinde 5 noktada tam anlamıyla hizmete girecek olan Mega Endüstri Bölgelerinde 140 milyar lira yatırımla 100 bin kişi iş sahibi olacak. Mega Endüstri Bölgeleri arasına alınan Karasu ile ilgili Sakarya Halk'a konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Cumhurbaşkanımızın sosyal medyadan duyurduğu 5 bölgede arasında Sakarya'nın da yer alması bizi heyecanlandırdı" dedi.

BAŞKANDAN İSDİHDAM VURGUSU

Başkan Toçoğlu, "Şehrimizin kuzeyi Karasu’da hayata geçirilecek bu çalışma gerek sanayinin gelişimi gerek istihdam gerekse şehrimizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor. BMC'nin de bölgede önemli bir yatırımı var. İnşallah şehrimizin gelişiminin sürmesi, yatırımların devamı için 24 Haziran’da Cumhurbaşkanımız ile AK Parti'mize güçlü bir destek vereceğiz" diye konuştu. 

Hüseyin Cumalı 

 

 

--------------

Altuğ: Ekonomi merkezi oluyoruz

Karasu Münferit Yatırım Yeri'nde kurulması planlanan Mega Endüstri Bölgesi ile ilgili açıklamada bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, müjdeli haberden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Altuğ, "Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı üzere Karasu bölgemizdeki münferit yatırım yerinin mega endüstri bölgesi ilan edilmesinden ilimizin geleceği ve gelişimi açısından gurur ve mutluluk duyduk. Üzerimize düşen sorumluluğun farkında ve bilincinde olarak bölgemizin ekonomiye enerji ve katma değer sağlaması doğrultusunda çalışmalarımızı yürüteceğiz" dedi.

ÜRETİME ODAKLI

Altuğ, "Sakarya; bulunduğu jeostratejik konumu, liman ve demiryolu yatırımları, organize sanayi bölgeleri, işgücü potansiyeli ve üretmeye odaklanmış iş dünyası ile işaret edilen bir ekonomi merkezine dönüşüyor" diye konuştu. 

 

-------------

Karasu heyecanlı

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 'Mega Endüstri Bölgeleri" kurulacağını açıklaması bizleri çok sevindirdi. 'Sanayide Milli Atılım' başlığıyla yapılan açıklamayla ülkemiz bir sıçrama daha yapacak" dedi. 

 

-------------------

Mega Endüstri Bölgesi için vatandaş ne diyor! 

Abdulkadir Dinç: Türkiye sanayileşme alanında hızla ilerleyen bir ülke haline geldi. Bunu Sakarya'daki yatırımlardan da görebiliyoruz. Şimdi Mega Endüstri Bölgesi ile Sakarya'nın atağa geçeceğini umut ediyorum.

Kübra Bozkurt: Bu proje Sakarya için çok önemli bir projedir. Söz konusu projenin oldukça fazla sayıda istihdam sağlayacağını düşünüyorum. Sakarya'nın, Cumhurbaşkanı gözünde ayrı yeri var.

Rıfat Can: Ülkemizin kalkınması için, refahı için, 2023 hedefleri için, gençlik için, milletimiz için çok güzel bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Bu yatırımın yapıldığı şehirlerden birinin Sakarya olması, bizim için önem taşıyor.

Bu haber toplam 281 defa okundu.