Helal olsun sana anne11 Temmuz 2018, Çarşamba

PAYLAŞIM REKORU

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezuniyet töreni önceki gün gerçekleştirildi. Törenin hemen ardından ortaya çıkan başarı hikayesi ise kısa sürede sosyal medyada paylaşım rekoru kırmaya başladı.

BAŞARI HİKAYESİ

Görme engelli Berru Merve Kul, hayali olan Hukuk Fakültesi'ni 4 yıl önce kazanarak Sakarya Üniversitesi'ne yerleşti... 4 yıl sonunda hayali olan fakülteyi bitirerek, mezun oldu... Kızı Berru Merve'nin okul hayatı boyunca yanında olan anne Havva Kul, evde bütün hukuk metinlerini kızına okuyarak sınavlara hazırladı ve başarılı olmasını sağladı.. Sakarya Üniversitesi, mezuniyet töreninde kızı ile birlikte kürsüye gelen anne Havva Kul'a Sakarya Üniversitesi fahri mezun ödülü verildi...

FAHRİ MEZUN

SAÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Bilen, "SAÜ Hukukta dereceye giren öğrencilerimiz dışında Berru Merve KUL görme engelli öğrencimiz 4 yılda hukuk eğitimini tamamlayarak mezun oldu. Evde bütün hukuk metinlerini kızına okuyarak sınavlara hazırlanmasında gayreti olan annesine de fakültemizin fahri mezunu olarak ödül verdik" dedi.

 

Bu haber toplam 213 defa okundu.