Çocuklara hayvan sevgisini aşıladık 11 Ekim 2018, Perşembe

HAYVAN SEVGİSİ

Fatmana Okutan Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, Okul Müdürü Muteber Oğuzhan Sagun eşliğinde Geçici Hayvan Barınağını ziyaret ederek minikler öğrencilere hayvan sevgisini aşılamayı hedef aldılar.  Hayvan barınağı hakkında minik öğrencilere verilen bilgide şu ifadelere yer verildi, “Burada sokak hayvanlarının bakım ve aşılaması yapılmaktadır. Aynı zamanda veterinerlik hizmeti de veriliyor. Hayvanlarımıza karşı her türlü hizmeti veriyoruz.”

DUYARLI VE ŞEFKATLİ

Okul müdürü Muteber Oğuzhan Sagun, “Öğrencilerle gerçekleştirdiğimiz hayvan barınağı gezisinde amacımız çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak. Hayvanlarımıza karşı her zaman duyarlı ve şefkatli olmalıyız. Çocuklarımızı da hayvan barınağına getirerek, hayvanlarla iç içe olmalarını sağladık. Çocuklarımız burada hem eğlendiler hem de güzel bir vakit geçirdiler. Bundan sonra çocuklarımızla gezilerimiz sürecek” dedi. 

ÖDÜL MAMASI

Hayvan barınağına gerçekleştirilen ziyarette minikler en çok yavru köpeklere ilgi gösterdi. Ziyarette minik hayvanseverlere, hayvan barınağı hakkında bilgi verilerek, öğrencilerin hayvanlar hakkında merak ettikleri soruları yanıtlandı. Minik hayvan severler, barınakta bulunan köpeklere ödül maması dağıtarak hem köpekleri sevindirdi hem de kendileri mutlu oldu. 

Bu haber toplam 190 defa okundu.