Bu krizi de hep birlikte aşacağız11 Ekim 2018, Perşembe

SON GELİŞMELER

Üniversitelerimiz, Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan Sakarya Sinerji Grubu ile “İl Ekonomik Toplantısı’nı gerçekleştiren Vali İrfan Balkanlıoğlu, ilimizdeki son gelişmelerin ele alındığı “İl Değerlendirme Toplantısı’na da başkanlık etti.

GAYRETLERİ SAYESİNDE

Dünya genelinde dönemsel anlamda krizlerin her zaman var olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Geçmişte de benzeri sıkıntılar yaşadık, ama bir şekilde atlatmak için yine çıkar yol bulduk. Bir dönem dünyada kriz varken, Türkiye’de de bu yönde beklentiler olmasına rağmen, özellikle ihracata yönelen iş adamlarımızın da gayretleri sayesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimiyle teğet bile geçmediğini gördük. Amerika'da Mortgage krizi denilen ve Avrupa’da işsizliğin çoğaldığı bir dönemde, Hollanda, İspanya ve İtalya gibi ülkeler çok zor durumda kaldı. Bu kriz döneminde iç piyasada talep daralması karşısında iş adamlarımız ürünlerini Afrika, Pasifik ülkeleri dâhil her yere pazarlayınca, ihracatımız 25-30’dan 160 milyar dolarlara kadar yükseldi ve bu hamle birçok şeyi düzlüğe çıkardı.

DEĞERLENDİRME

Vali Balkanlıoğlu daha sonra Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen İl Değerlendirme Toplantısı’nda, Kaymakamlar ve kurum müdürleri ile de bir araya geldi. Ekonomik eylem planları ile güvenlikten asayişe, eğitimden istihdama, tarım-hayvancılıktan kültür-turizme kadar, ilimizin gelişmesi ve kalkınması adına yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda, ayrıca devam eden projelere dair gelişmeler de gözden geçirildi.

Bu haber toplam 213 defa okundu.