Burunlarından kıl aldırmıyorlar8 Şubat 2019, Cuma

Yaşlı teyze doktorun anlattığını anlamayınca 'Türkçe konuşuyorum' diye fırçayı yiyiyor. Bitti mi! Bitmedi. SEDAŞ ve AGDAŞ, belediyelerden de yoğun on zamanlarda şikayetler aldı başını gitti.

HOCAYA NİYET ASİSTANA KISMET

Sağlıkla ilgili şikayetlerin büyük bölümü sağlığın amiral gemisi olan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden geliyor. Profesörden alınan muayene alan hastaların büyük bölümüne asistanlar bakıyor. Hasta 'profesör bakacaktı' deyince fırçayı anında yiyiyor. Bitmedi. Bazı doktorlara soru sormak gerçekten cesaret istiyor. Hastane koridorlarında sıra bekleyen hastalar 'Cesaret hapımı aldım. Doktora soru soracam' diyerek kara mizah yapıyor.

SEDAŞ VE AGDAŞ'A TEPKİ VAR

SEDAŞ'a göre 'Alo 186 çağrı merkezi' yaptığı hizmetle her yıl başarı ödülü alıyor. Ama sokaktaki vatandaş 'Sokaktaki aydınlatma lambasını yaptırmak için göbeğimiz çatlıyor' diyor. Hele, hele yağmurlu, karlı, fırtınalı bir gecede oluşan arıza için ararsanız 'Ekiplerimiz şu anda sırasıyla arızalara müdahale ediyor' cevabını alıyorsunuz. Bu şartlarda sıra size ne zaman gelir, işte orasını bilen pek yok. AGDAŞ ise randevu saatinde gelmeme, fatura ödeme tarihinin değiştirilmesi gibi sorunlar var.

BANA İŞİMİ ÖĞRETME FIRÇASI

Vatandaş kentte yaşadığı ve çare aradığı sıkıntılar bunlarla da sınırlı değil. Bitti mi, bitmedi! Bir çok kamu kuruluşunda vatandaş mağduriyeti yaşanıyor. Alo 174 Gıda hattını arayan ihbarcılardan isim ve telefon isteniyor. Vatandaş 'Ben ihbarcıyım' deyince 'Bizde böyle' oluyor. Bir de belediyeler var. Herkes kendi kapısının önünü, yolu işgal etmiş. Zabıta gereğini yapmıyor. Zabıtaya 'Gereğini yap' demek gibi bir cesareti olan ise 'Bana işimi öğretme' fırçası yiyiyor.

GECEDEN YÜREK YEMEK LAZIM

Sakarya'da 17 belediye var. Bu belediyelerde çalışan bazıları yine vatandaşa karşı sert tutum sergiliyor. Mesaisine geç gelen memura 'Yarım saattir sizi bekliyoruz' demek için bir akşam önce mutlaka yürek yemek gerekiyor. Uzun lafın kısası şu ki bazıları haddini aşıyor. Vatandaşa cart curt yapıyor. Eski bir sözle anlatmak gerekirse 'burunlarından kıl aldırmadıkları' gibi bir de vatandaşı tersliyorlar. Ve ne yazık ki her fırsatta 'Vatandaş için varız' diyenler burnundan kıl aldırmayanların haddini bildirmiyor. Yazık !!!

 

 

Bu haber toplam 405 defa okundu.