Testere demir çubuklarla girdiler 10 Şubat 2019, Pazar

İNŞAAT SÜRÜYORDU

Olay, Geyve Orhaniye Mahallesi'nde geçtiğimiz gün gündüz saatlerinde yaşandı. Sakarya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Geyve, Pamukova ve Taraklı ilçelerine hizmet vermek için yapılan Geyve Sosyal Hizmet Merkezi'nin yapımına bir süre önce başlanmıştı.

HIRSIZLIK İDDİASI

İşi alan taşeron firma, binayı neredeyse tamamen bitirdi ancak son dönemlerinde hırsızlık şoku yaşadı. İnşaattaki yutong, kum, palet gibi malzemelerin çalındığını fark eden inşaatçılar olayın peşine düştü. Malzemeleri kurumun arkasında bulunan cami inşaatında görevli 70 yaşındaki S.B'nin cami yapımı için çaldığını öne süren çalışanlar durumu polise bildirdi.

EVİNE GİTTİLER

Bunun üzerine çalınan malzemeleri almak için S.B'nin evine giden firma görevlileri, evin önündeki malzemenin bir kısmını geri aldı. Aradan sadece dakikalar geçmesinden sonra S.B isimli yaşlı adam ve ailesi, kamu binasının yapıldığı inşaat alanına giderek çalışanlara saldırdı. Şantiye sorumlusu M.İ ve yanındaki çalışanı inşaattaki bir odaya sokan saldırganlar, ellerinde testereler ve demir çubuklarla dehşet saçtı. Firma çalışanlarını burada öldüresiye döven saldırganlar, daha sonra olay yerinden ayrıldı. Bu anlar inşaattaki güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi. Darp edilen çalışanlar polise giderek şikayetçi oldular. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Bu haber toplam 248 defa okundu.