Bu iş nasıl olacak! 10 Şubat 2019, Pazar

Sakaryaspor yönetimi başta olmak üzere basın dahil büyük bir kesim Karasu'ya yatırım yapan BMC'nin Sakaryaspor'a sponsor olmasını istiyor. Oysa 2014 yılında imzalanan sözleşme kapsamında 5 yıl süreyle yeşil siyahlı takımın bütün sponsorlukları Mobimark İletişim'de bulunuyor.

YIL 2014

Kulüp borçları nedeniyle transfer yapamayan Sakaryaspor yönetimi, borçların ödenip transferin açılması için Mobimark İletişim Teknolojileri Ticaret A.Ş. yönetimi ile ana sponsorluk için anlaştı. Yapılan bu anlaşma kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun da hazır bulunduğu törenle Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın ile işadamı Orhan Kocabıyık 7 Ağustos 2014 tarihinde basın huzurunda ana sponsorluk sözleşmesini imzaladı.

YIL 2019

Noter tasdikli yapılan bu anlaşmayla birlikte Mobimark İletişim 5 yıllık sponsorluk için Sakaryaspor'a 5 milyon TL verildi. Yine resmi sözleşme gereği Mobimark 5 yıl boyunca stat içi ve dışı, forma reklamları dahil bütün reklamların kullanma hakkına sahip oldu. Ancak son zamanlarda Sakaryaspor resmi sözleşmede olmasına rağmen forma reklamı olmadan sahaya çıkmaya başladı. Yaşanan bu sıkıntı bir süre sonra kısmen de olsa  aşıldı.

BMC AMA

Ancak eski futbolcularına olan borçları ödeyemediği için transfer yasağını açamayan Sakaryaspor bir kez daha transfer yasağı ve maddi imkansızlıklar nedeniyle ekonomik anlamda dar boğaza girdi. Karasu'da BMC tarafından yapılan tesislerin temel atma töreninde firmanın "Sakaryaspor'a sponsor olsun" düşüncesi bir anda Sakarya gündeminde yerini buldu. BMC'nin bu yıl sonuna kadar 2 milyon TL olmak kaydıyla toplam 5 milyon TL'lik sponsorluk yapması isteniyor.

AMA NASIL!

Şu günlerde 'ille de BMC' veya 'bence de BMC' diyerek firmanın Sakaryaspor'a sponsor olmasını isteyenler acaba 2014 yılında yapılan resmi sözleşmeyi hatırlıyorlar mı! İşadamı Orhan Kocabıyık tarafından Mobimark İletişim adına imza attığı sözleşmenin bu yıl sonunda biteceğinden haberi olan var mı! Dolasıyla BMC'nin sponsor olup-olmayacağından önce çözüme ulaştırılması gereken asıl konu budur. Asıl konu 5 yıllığına 5 milyon TL veren ve resmi sözleşmesi olan Mobimark İletişim'in görüşüdür.

 

Bu haber toplam 1131 defa okundu.