Hastalara umut olun 12 Haziran 2019, Çarşamba

YAZILI AÇIKLAMA

Öykü Arin’in dedesi Ekrem Şen yazılı bir açıklamada bulunarak Öykü Arin ve tüm lösemi hastaları için kök hücre bağışı kampanyası başlatılması talebinde bulundu. Dede Ekrem Şen açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kasım 2018’den beri sevgili Öykü Arin ve tüm lösemi hastalarını yaşatma umudu için bir mücadele içerisindeyiz. Bu mücadele aynı zamanda büyük bir dostluk ve dayanışma örneği gösteriyor. Bizler Öykü Arin’in ve tüm lösemi hastalarının iyileşmesini istiyoruz. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.


HAREKETE GEÇİN
Bu süreçte büyük bir dayanışma ile yanımızda olan SİZ dostlarımızla beraber ve bütün duyarlı vatandaşlarımız ile bir imza kampanyası başlatarak isteklerimizi dile getirmek ve bütün Öykü’ler için bulunduğunuz yerlerde Kızılay ’a gidip kök hücre bağışı yapmanız tanıdığınız herkesi donör olmak için harekete geçirmenizdir. Kampanyamıza katılın, bize, canımız kızımız Öykü Arin’imize ve tüm lösemi hastalarına umut olun.”


“SESİMİZİ DUYUN”
Her insan bir dünya, her çocuğun ise bir tane olduğu ancak onların bekleyecek zamanlarının olmadığını belirten dede Ekrem Şen; “Buradan, Sağlık Bakanlığına aylık sekiz bin beş yüz olan inceleme kapasitesini yirmi beş bine çıkardıkları için tüm lösemili hastalar adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Lakin bu kapasite hala yeterli değil, çünkü nakil olmayı bekleyen yaklaşık dokuz yüz tanesi çocuk olmakla üzere bin 700 lösemi hastası var ve yine analizi henüz yapılmayan ve yapılması en erken dört ayı bulacak yüz bine yakın kan örneği var. Sayın Sağlık Bakanı’nın sesimizi duyacağını ve tedavi edilebilir bir hastalık olan lösemi ile ilgili öykü arin ve tüm lösemili hastalara umut olmanızı ve bizlerin umudunu arttırmanızı, acilen taramaların yapılması için Sağlık Bakanlığının çözüm bulmasını rica ediyoruz.


TALEPLERİMİZ
HLA taraması yapılmamış yaklaşık 100 bin kan örneğinin hızlıca işlenebilmesi için uygun laboratuvarları/teknolojileri olan Üniversite Hastaneleri ve Özel Hastanelerin devreye sokulması. Yurt dışında laboratuvarlarda numunelerin çalışılması. TÜRKÖK ’de İlave Personel/Makine Desteği ile Daha Hızlı HLA Taramaları Yapılması ve Öykü Arin ve diğer hastaların tedavilerine başlayabilmesidir. Gösterdiğiniz dayanışma ve destekleriniz için çok teşekkür ederken, bu yolda bizimle yürüyen herkesi imza kampanyasına destek olmaya davet ediyorum” dedi.
 

Bu haber toplam 359 defa okundu.