Anadolu’da mezuniyet coşkusu13 Haziran 2019, Perşembe

YENİ BİR HAYAT

Geyve’de gerek eğitim gerekse de sportif başarılarıyla adından söz ettirmeye devam eden Geyve Anadolu Lisesi  bir mezuniyet coşkusuna daha ev sahipliği yaptı. Geyve Anadolu Lisesi’nde lise eğitiminin sonuna gelen çok sayıda 12’nci sınıf öğrencisi, düzenlenen mezuniyet töreniyle dört yıl eğitim gördükleri liselerine veda ederken, yeni bir hayatın da başlangıcını yaptı. Aynı anda keplerini havaya atan öğrenciler, mezun olmanın sevincini ve coşkusunu hep birlikte yaşadı. Geyve Anadolu Lisesi bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet programına Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan,  İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit,  Geyve MYO Müdürü Doç. Dr. Nermin Akyel, okul müdürleri, kurum amirleri ile öğretmenler, mezun olan öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

ÇAĞDAŞ UYGARLIK

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ahmet Akkuş, “Bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Toplum ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizimde geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. İnanıyorum ki sizler bu umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzenine çıkaracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum. Bu gün okulumuzdan mezun oluyorsunuz. Sizleri mezun olarak görmek bizleri çok mutlu ediyor. Ama bizleri daha da mutlu edecek şey ileride sizleri öncelikle iyi bir insan ve iyi bir iş sahibi olarak görmektir. Sizlere bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız ve gönlünüz açık olsun” dedi. Öğrencilerin hem mutlu hem de duygulu anlar yaşadıkları mezuniyet programında öğrencilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, mezun olan öğrencilere tebriklerini ileterek, bundan sonraki eğitim hayatları için başarı dileğinde bulundu.

GURUR VE UĞURLAMA

Her mezuniyet töreninin yeni bir heyecan, yeni bir hüzün, yeni bir sevinç, yepyeni bir gurur ve yeni bir uğurlama anlamına geldiğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Doğan, “Artık üniversite hayatına başlayacak öğrencilere araştıran, okuyan, vatanını seven bireyler olarak, her yerde sevgiyi ve saygıyı yüceltmeleri gerektiğini hatırlatan ve sosyal aktivitelerle de ilgilenmeleri yönünde tavsiyelerde bulunarak mezun olan tüm öğrencilere üniversite giriş sınavında başarılar diledi. Daha sonra bir konuşma yapan Kaymakam İlyas Memiş; “Mezun olacak olan öğrencilerimizin bu güzel mezuniyet törenleri bizleri sevindirmiştir. Öğrencilerimizin girecekleri üniversite sınavında başarılı olacaklarına inanıyorum. Mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki üniversite hayatların da başarılar diliyorum” diye konuştu.

PLAKET TAKDİMİ

Konuşmalar sonunda Okul Birincisi  Fatma Nur Güler ile Avrupa Boks Şampiyonu Ece Sude Ediz’in plaket ve mezuniyet belgesini Kaymakam İlyas Memiş, Okul İkincisi Cansu Özmen’in Plaket ve mezuniyet belgesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Okul üçüncüsü Hilal Karadağ’ın plaket ve mezuniyet belgesi de Geyve MYO Müdürü Doç. Dr. Nermin Akyel tarafından takdim edildi. Daha sonra okul birincisi Fatma Nur Güler, mezuniyet kütüğüne plaketini çakarak flamayı bir sonraki sınıfların okul temsilcisine devretti. İlk 3 e girenlerin mezuniyet belgesinin takdiminin ardından diğer öğrencilerin mezuniyet belgeleri ise protokol üyeleri ve sınıf öğretmenleri tarafından verildi. Mezun olan öğrencilerin mezuniyetlerini kutlamak amacıyla hep birlikte keplerini havaya fırlatmalarının ardından öğrencilerin gönüllerince eğlenmelerinin ardından program sona erdi. 

Bu haber toplam 205 defa okundu.