Kadınlarımıza el kaldıranın elini kırarız!25 Ağustos 2019, Pazar

KADINA ŞİDDET

Oturak açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Gün geçmiyor ki kadına şiddet olaylarından yeni birisiyle sarsılmayalım. Son olarak 10 yaşındaki kızının yanında acımasızca katledilen  #EmineBulut olayının ardından, yüce Allah’ın bir emaneti olan kadınlarımıza karşı endişemiz hat safhaya çıkmıştır.


ANALIK VAZİFESİ
Türk kadını tarihin her sahnesinde, gerek kahraman evlatlar yetiştirerek analık vazifesini yaparken, gerek cephede mehmetçiklerimizin yaralarını sararken, gerek elde avuçta olmasa da bulup buluşturup, yavrularımızın kursağına helal lokma sokmak için gayret ederek hem bu dünyamızı hem ahir zamanımızı kurtaracak şekilde hakkı ödenmeyecek bir mücadele içerisinde bulunurken, bu acıları asla hak etmemektedir.


İSLAM AHLAKI
Bu davranışların ne Türk kültüründe ne de İslam ahlakında yeri yoktur. Devletimizin ilgili kurumlarının kadın ve çocuklara şiddet uygulayan canilere ibretlik cezalar vermeleri en büyük temennimizdir. Bu sapık zihniyetler şunu da bilsinler ki; Adapazarı sokaklarında kadınlarımıza el uzatmaya kalkan her kim olursa olsun, ellerini kırmak bizi yetiştiren analarımızın üzerimizdeki hakkıdır. İnanıyoruz ki bir gün, hayalini kurduğumuz kutlu Turan ülkesine ulaştığımızda kadınlarımıza ve çocuklarımıza uzanan eller sınırlarımızın dışında kalacaktır.” 

Bu haber toplam 266 defa okundu.