Çok biliyorlar yaa!17 Eylül 2019, Salı

75 GÜN MASALI!

Adapazarı Belediyesi çöp ihalesine çıkacağını Kamu İhale Bülteni'nde 18 Temmuz 2019 günü yayınladı. Bunu yaparken de "75 gün önceden ihaleyi duyurduk" dedi. Ancak 75 gün önceden ihaleyi duyurmakla bu işler olmuyor. Çünkü ihalenin yapılacağı 19 Ağustos ile ihaleyi kazanan firmanın iş başı yapacağı tarih arasında tam 42 gün bulunuyor. Bu 42 gün içinden yasal süreçler çıktığı zaman ise ihaleyi kazanan firmanın iş başı yapması için tam 14 günü kalıyor.

 

ELİNDE VARSA İYİ

Sorumlu Gazetecilik anlayışıyla birlikte günlerce zaman sıkıntısını dile getirdik. Dedik ki "İhaleyi kazanan firmanın iş başı yapacağı güne kadar 14 günü var. Bu 14 günlük süre içinde her biri özel donanımları olan 60 adet aracı hazırlayamaz. Parası da olsa bunu yaptıramaz. Çünkü bu araçların yapım süresi var. Bu şartlarda elinde mevcut araçlar bulunanlar ihaleyi tercih eder" dedik.

 

29 GÜN GEÇTİ İYİ Mİ!

Kamuoyu adına yaptığımız onca yayınla birlikte gelinen şu anki nokta ne! Kamuoyu adına yaptığımız bu yayınlar göz ardı edildi de ne oldu! Ortaya çıkan sonuç ne! İşte sonuç, tam da bizim günlerce uyardığımız gibi oldu. İhale yapıldı. İhaleye 3 firma katıldı. İhaleden bugün dahil tam 29 gün geçti. Adapazarı Belediyesi halen kazanan ilgili firmayı açıklayamadı.

 

ADAPAZARI HALKI

Günlerce "Kazanan firma belli olduğu andan itibaren işbaşı için 14 günü var. Eğer elinde şartname de yer alan donanımlı araçlar yok ise paranız bile olsa 14 günde 60 araç hazırlayamazsınız" diyerek yaptığımız uyarılar doğru çıktı mı, çıktı. İhaleyi kazanan firma bugün açıklansa iş başı yapması için tam 13 günü var. Peki 13 günde 60 donanımlı çöp ve temizlik aracı nasıl hazırlanacak! Bu sorunun cevabını Adapazarı halkına bırakıyoruz.

 

Erhan Tandoğan

 

Bu haber toplam 453 defa okundu.