‘Sezon sonu tesis yapılacak’20 Kasım 2019, Çarşamba

‘En büyük hedefimiz tesis’

Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, Sporyum programına konuk oldu. Başkan Genç, en büyük hedefinin kulübe bir tesis kazandırmak olduğunu söyleyerek, “Lig bittiği gibi Rüstemler'i yıkacağız ve oraya çok güzel bir tesis yapacağız. Gençlik Spor İl Müdürümüz bu konuda Spor Toto'dan destek alarak saha işini halledebileceğini söyledi. Biz de bina konusuna bakacağız. 35-40 senelik binamız var. 40 odalı, her odada 1 oyuncunun kalacağı, spa, fitness, saunaların olduğu güzel bir tesis yapmak istiyoruz. Sezon sonu gelmesi ile bunu yapmak istiyoruz. Sakaryaspor'a kalıcı bir eser bırakmak istiyoruz” dedi.

‘Turnike sistemini getiriyoruz’

Maçlara kaça girişlerinden ciddi şekilde yakınan Başkan Genç, “Geçen sene kaçak girişlerle çok fazla uğraştık. Bizim asıl kaçak girişimizin olduğu yer numaralı denen bölüm. Bin 400 tane bilet sattığımız numaralıda geçen sene 4 bin 800 kişi vardı. Bunu çözemiyoruz maalesef. Bir yapı oluşmuş orada. Ama insan faktörünü bu konudan çıkarıyoruz. Bir turnike firması ile anlaştık. Kahramanmaraş maçında numaralı ve maratonda turnike sistemi kurulmuş olacak” diye konuştu.

‘Stadı kullanacağız’

Atatürk Stadı’nı canlandıracaklarını Genç, “Stadımızı canlandırmak istiyoruz. Ciddi projelerimiz var. Stadın altında 25 bin metrekare otopark var. Bununla ilgili olarak bu alanı depolama alanı olarak kullanmak istiyoruz. Reysaş, Toyota gibi şirketlere burayı kiralayabiliriz. Çarşamba Pazarı'nı bu alana getirebilir miyiz diye düşünüyoruz. Erenler Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç ile de konuştuk. Bir takım düşüncelerimiz var. Bunları hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

‘3-4 transfer düşünüyoruz’

Transfer konusuna da değinen Başkan Cumhur Genç, “Sakaryaspor'a devre arasında nokta transferler yapacağız. Çok oyuncuya ihtiyacımız yok. Direkt bize katkı sağlayacak oyuncular transfer edeceğiz. 3-4 oyuncu alıp devre arasını bitiririz. Orta sahada yeterli oyuncumuz var. Forvetlerimiz de iyi. Berk ve Yaser var. Arkalarından Furkan geliyor. Bizim eksik yerlerimiz belli. O bölgelere bakacağız. Devre arası transfer yasağı gelmez. Ferhat, Zahit, Dilaver ve Oğuz var. Bu kardeşlerimizle sorun yaşamayız. Belki bir iki dosya gelebilir ama onları da halledebiliriz” şeklinde konuştu.   

Okuma bedeli projesi

SASKİ üzerinden Sakaryaspor’a gelir sağlama projesinin olduğunu belirten Başkan Genç, “Bir SASKİ projesi var. Faturalara ekstra olarak 1 TL yansıtmak yerine sayaç okuma bedelinin Sakaryaspor'a gelmesini konuşuyoruz. Vatandaşlara ekstra maliyet yansıtmak hoş olmayacak. 1 TL'nin hesabını yapan insanlarımız var. Bu nedenle hazırda alınan sayaç okuma bedelini Sakaryaspor A.Ş. olarak biz devralıp kendi elemanlarımızı çalıştırıp buradan ciddi gelir elde edebiliriz” dedi.

Acun Ilıcalı görüşmesi

Başkan Genç, Tv8’in sahibi Acun Ilıcalı ile bir Sakaryaspor programı yapmak istediklerini ve bunun için de Şansal Büyüka’nın devrede olduğunu söyledi. Genç, “Şansal abi TV8 konusunu Sayın Acun Ilıcalı ile görüşecek. TV8'de bir Sakaryaspor programı yaparak destek arayışında olacağız. Bunu da istiyoruz. Erzurumspor'a 22 milyon TL toplandı. Sakaryaspor için de en az bu kadar, hatta daha fazlası toplanabilir. Bunu önemsiyoruz” diye konuştu.

3 büyüklerle maç

Başkan Cumhur Genç, devre arasında 3 büyük takımdan en az birisi ile Sakarya’da hazırlık maçı yapmak istediklerini söyledi. Konuyla ilgili konuşan Genç, “Geçen sene Beşiktaş ile maç konusunda anlaşmıştık ama Federasyon ile anlaşamadık. Bu sene de görüşmelerimiz var. Beşiktaş ve Fenerbahçe konusunda Şansal Büyüka abimiz görüşüyor. Büyük ihtimalle bir tanesi gelecek. Devre arası takvim sıkışık olduğu için zorlanıyoruz ama umuyorum ki biri gelecek” dedi.

Storenin yeri değişecek

Store ile ilgili de düşüncelerinin olduğunu belirten Genç, “Mevcut store bize yetmiyor. Daha büyük bir yere geçmemiz gerekiyor. Ürün yelpazesini de genişletmek istiyoruz. Havlulardan nevresim takımlarına, bebek kıyafetlerinden en ufak kaleme kadar ürünleri genişletmek istiyoruz. Tabiki bize iyi ve büyük bir store lazım. Bu konuda da şehrin merkezinde bir yer arıyoruz. Kent Meydanı'nda bir yer var. Ekrem Başkanımız ile onu görüşeceğiz” diye konuştu.  

Bu haber toplam 166 defa okundu.