Vekillere ince ayar20 Kasım 2019, Çarşamba

TBMM’de AK Parti Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine önemli uyarılarda bulundu. Erdoğan, “AK Parti milletvekili olmak sadece salı, çarşamba, perşembe Ankara'ya gelmek değildir. Vekillerimizin Ankara'daki çalışmaları kendi illerine de aktarmaları gerekir” dedi.

İHMAL ETMESİNLER

Toplantıda AK Partili vekillere seslenen Erdoğan, “Yeni yönetim sisteminde güçler ayrılığının keskinleştirilmesi milletvekillerimizin üzerindeki yükü artırdı. Kanun tekliflerinin en mükemmel şekilde hazırlanması ve yasalaştırılması sürecinde milletvekillerimizden çok daha fazla gayret bekliyoruz. Aynı şekilde milletvekillerimizin seçim bölgelerini kesinlikle ihmal etmemeleri gerekiyor” dedi.

İLLERİNİZE AKTARIN

Bundan böyle milletvekillerimiz her haftanın üç günü bölgesine gidecek, bölgesinin tüm ilçelerinde, mahallelerinde, köylerinde oradaki vatandaşlarımızla görüşecek diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti milletvekili olmak sadece salı, çarşamba, perşembe Ankara'ya gelmek değildir. Vekillerimizin Ankara'daki çalışmaları kendi illerine de aktarmaları gerekir” diye konuştu.

TANK PALET KONUSU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası ile ilgili söylemlerine tepki göstererek, “Bu kişinin diline doladığı konulardan biri; Sakarya’daki tank palet fabrikasıdır. Bu konuya defalarca izah ettik. Arkadaşlarımız defalarca bilgileri belgeleri kamuoyu ile paylaştılar, Savunma Bakanlığımız detaylı bir açıklama yaptı. Yalanın sonu yok ki ama yalancının mumu da yatsıya kadar yanar” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 443 defa okundu.