Rakam düşmezse yasaklar kalkmaz! 22 Şubat 2021, Pazartesi

Koronavirüs ile mücadelede önemli bir aşama kaydeden Sakarya’da tablo yeniden değişti. Tedbirleri biraz gevşeten vatandaş 1 Mart’ta yasakların kalmasını istiyorsa bu hafta tedbirler konusunda daha dikkatli olması gerekiyor. Zira vaka sayıları düşmezse yasakların kalkması zor gözüküyor.

TABLOMUZ DEĞİŞTİ

Türkiye, Covid 19 ile mücadelesini sürdürürken, bir yandan şehirler 1 Mart’ta yasakların kalkması için birbiriyle adeta yarış haline girdi. Tabi bunun için Sağlık Bakanlığı’nın belli kriterlerini yakalaması, Valiliklerin de bu konuda karar alması gerekiyor. İlimizde ise tablo biraz değişti. Geçtiğimiz haftalarda vaka sayıları konusunda en iyilerden olan Sakarya, şimdi riskli iller arasında yerini aldı.

BU HAFTA ÖNEMLİ

Bu hafta ilimiz için oldukça kritik bir dönemeçe girilecek. Zira Sağlık Bakanlığı şehirlerin vaka durumları günlük takip edip, haftalık olarak yayımlıyor. Vaka sayısı yeniden yükselişe geçen ilimizde haftalık performansa göre Valilik yasakların kalkması yada devam etmesi konusunda bir karara varacak. Kısacası, tedbirleri gevşetirsek yasakların kalkması şimdilik hayal olacak. 

“AŞAĞI ÇEKELİM”

Vali Kaldırım vatandaşlara bu konuda uyarılarda bulundu. Vali Kaldırım mesajında, “Sevgili Sakaryalı Hemşehrilerim; Yasakların kalkması için hepimizin kurallara titizlikle uyması gerekiyor. Daha tedbirli olup vaka sayılarımızı daha da aşağı çekmemiz gerekiyor. Lütfen ziyaret, evlerde toplu buluşma, taziye, nişan gibi bir araya gelmelere ara verelim” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber toplam 770 defa okundu.