Potada önemli duyuru18 Temmuz 2013, Perşembe

Basketbol İl Temsilcisi Alpay Alev; “ 2013-2014 Basketbol sezonunda dikkat edilecek hususlar belli oldu. Tüm kulüplerimizin maddeleri dikkatli okuyarak işlemlerini bu doğrultuda yapmalarını rica ederim. Daha önce sitemizde duyurduğumuz 2013-2014 Sezonu dikkat edilecek hususlar başlıklı yazı tekrar okunmalıdır“ dedi.

İlk toplantı Eylül’de

İşte Basketbol İl Temsilcisi Alpay Alev imzalı açıklama aynen şöyle: “Sakarya Basketbol sezonu bilgilendirme ve faaliyet programı için yapılacak toplantı Eylül ayının 2.haftasında yapılacaktır. Bu toplantıya kız-erkek liglerinde yer almayı düşünen tüm kulüpler katılmak zorundadır ve katılacakları branşları önceden taahhüt edeceklerdir. Kulüpler çalışacakları antrenörlerini ve kenar yönetimlerini belirleyecektir. Vizesiz hiç bir antrenör sahaya çıkamadığı gibi, Gsim onaylı fotolu sahaya çıkış kartı olmayan takımların sahaya çıkmasına izin verilmeyecektir.”

Lisanslar Bursa’da çıkacak

“Lisans işlemleri ile ilgili kategori müsabakaları başlamadan en az 1 hafta önce hazır olmalıdır.  Yerel lig faaliyetlerinde teknik toplantıya katılmayan kulüp müsabakalara alınmayacaktır. Lisans işlemlerini fikstür çekiminden önce tamamlamayan kulüpler fikstüre dahil edilmeyecektir. Yıllık faaliyet programı eylül toplantısında kulüplere dağıtılacak olup, kulüpler ilgili müsabakalar başlamadan önce lisanslarını tamamlamış olacaklardır. Lisans işlemleri TBF Bursa Bürosu tarafından yapılacaktır. Lisansların tamamlanması ve eksiksiz olması kulüp sorumluluğu altındadır.”

Dikkat edilmeli

Lisans işlemleri müsabakaların sorunsuz başlaması ve tamamlanması adına önem taşımaktadır. 2013-2014 yerel ligler yarışma yönergesi ve sicil lisans yönetmeliğine TBF sayfalarından ulaşabilirsiniz. Tüm kulüplerimizin yukarıdaki hususlara dikkat etmelerini önemle rica ederiz.”

Bu haber toplam 130063 defa okundu.