Madde bağımlılığına savaş 14 Aralık 2013, Cumartesi

Tepekum Mahallesi Yeşil Cami Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve Mehmet Nuri İlk Öğretim Okulu  ortaklaşa olarak düzenledikleri madde bağımlılıkları ve kötü alışkanlıklarla mücadele konulu seminer Tepekum Mahallesi bayanlarının kalabalık iştiraki ile gerçekleşti. Seminere konuşmacı olarak Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi  Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Şube’den Uzman Polis Memuru Kamil Yemez, Mehmet Nuri İlkokulu Müdür Yardımcısı Serdar Mutlu ve Adapazarı İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas katıldı.

GELENEK VE GÖRENEKLER…

Tepekum Mahallesi’nde son zamanlarda cami, okul ve çocuk parklarının çevrelerinde madde bağımlısı ve uyuşturucu kullanan gençlerin artmasından dolayı mahalle sakinleri bugünün gençleri yarının geleceği olan çocuklarının bu tür kötü alışkanlıklardan kurtarmaları ve bu batağa saplanmamaları için uzmanların da desteğiyle seferberlik ilan ettiler. Cerrahoğlu, eski aile yapısı örf, adet, gelenek ve göreneklerimizle ilgili örnekler vererek anneleri daha fazla duyarlı olmaya ve onlarla ilgilenmeleri için nasihatlarda bulundu. Müslüman Türk annesinin nasıl olması gerektiğini bir kez daha mahalle sakinlerine anlattı.

ANNELER BİLİNÇLENDİRİLDİ

Kamil Yemez, gençlerin ve çocukların madde bağımlısı haline gelmesi için kötü niyetli  bu işin ticaretini yapan kişilerin aynı zamanda teröre destek verdiklerini, gençleri ve çocukları kötü niyetli insanların elinden kurtarmanın yollarını sinevizyon eşliğinde madde bağımlılarının hayatından kesitler göstererek anneleri bilinçlendirdi. Konferansı organize eden Demir Yaşar; başkan yardımcıları Feyzi Odabaş, Mehmet Şahin Yeşil Cami imamı Ali Cömert, okulu idarecileri ve  Şaban Yılmaz’a teşekür ederek üçüncü kez düzenlenecek konferansa gençlerin katılımını istedi. / Haber Merkezi

Bu haber toplam 129030 defa okundu.