“Kurbağa Prens” ilimizde27 Ocak 2014, Pazartesi

“Kurbağa Prens”inAnadolu turnesinin ikinci yarısındaki ilk gösterimi30 Ocak’ta Sakarya’da, Afa Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Oyun saat11:00 ve 13:00’de iki seans olmak üzere ücretsiz olarak sahnelenecek. Minik izleyiciler, oyunların biletlerine Afa Kültür Merkezi’nin gişesinden ulaşabilecek.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak Mehmet Zorlu Vakfı tarafından kuruldu. Kurulduğu 2003 yılından bu yana Türkiye’nin pekçok kentini ziyaret edenZorlu Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar Türkiye'nin dört bir yanından yaklaşık 500 bin çocuğu tiyatroyla buluşturdu. Tiyatro,bu sezon tek perdelik “Kurbağa Prens” oyununu ile Kars, Iğdır, Ağrı, Muş, Bitlis ve Van’ın ardından şimdi de Sakarya’ya konuk oluyor. Sakaryalı minik izleyiciler “Kurbağa Prens”i30 Ocak Perşembe günü Afa Kültür Merkezi’nde izleyebilecek. Beş yaş ve üzeri çocukların eğlenerek izleyeceği oyunsaat 11:00 ve 13:00 olmak üzere iki seans olarak ücretsiz sahnelenecek.

Grimm Kardeşler’in ünlü masalı Kurbağa Prens, Özlem Saraç tarafından günümüze uyarlandı. Gaye Cankaya’nın yönetmenliğinde sahnelenen oyun, izleyicilere “ilk görüşte önyargıyla yaklaştığınız insanların içlerindeki ‘güzelliği’ ancak onları tanıdıkça keşfedebilirsiniz” mesajını veriyor.

Oyun daha sonra sırasıyla 31 Ocak’ta Kocaeli, 1 Şubat’ta Yalova, 2-3 Şubat’ta Kütahya, 4 Şubat’ta ise Eskişehir’de minik tiyatroseverlerle buluşacak

Çocuklar kadar anne-babalarının da ilgili ile izleyeceği oyunun gösterimlerine ilişkin detaylı bilgiyewww.zorlucocuktiyatrosu.com adresinden ulaşılabilir.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu Hakkında:

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Mehmet Zorlu Vakfı’nın eğitimden, kültür sanat ve spora kadar birçok alanda gençlerin ve çocukların gelişimini destekleyen çalışmalar kapsamındaki faaliyetlerinden birisi olarak 2003 yılında kuruldu. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar Müziğin Kalbi, Burun, Karagöz, Cadılar ve Hint Fakiri, Kurşun Askerin Utancı, Kediler ve Fareler Mutfağı, Oz Büyücüsü, Bremen Mızıkacıları, Kurbağa Prens oyunları ve Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali’ni çocuklarla buluşturdu. Bu sezon Kibritçi KızMüzikali’ni sahneye koyan topluluk, bu sene de Anadolu turnesini Kurbağa Prens oyunu ile yapıyor.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Çirkin Ördek Yavrusu ve Kurbağa Prens oyunları ile 2011-2012 sezonunda iki farklı yarışmada beş farklı ödülün sahibi oldu. Kurbağa Prens Oyunu, Assitej ve Sahne Dergisi İşbirliği ile verilen Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Ödülleri kapsamında  “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerinin sahibi olurken, Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali ise XII. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “Çocuk Oyunları” kategorisinde müzisyen ve yazaralanında özel ödüle layık görüldü. 

Bu haber toplam 128504 defa okundu.